Żywe karpie w sklepach? Tylko w tym jednym…

Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie, co już widać w sklepach. Pojawiły się świąteczne ozdoby, ale także produkty w promocyjnych cenach. Już za chwilę będzie można zaopatrzyć się też w choinkę i karpie, czyli to, na co wielu czeka przez cały rok. W 2019 żywe karpie będą dostępne w jednej sieciówce. Reszta rezygnuje z ich sprzedaży.

 

Żywe karpie

Już od kilku lat prężnie działają różne kampanie społeczne ratujące karpie przed cierpieniem. Mowa oczywiście o kupowaniu żywych ryb przez klientów. Większość sklepów wzięła sobie do serca uwagi i wycofała się ze sprzedaży. W dużych sieciach dostaniemy mrożonego karpia. Decyzje o wycofaniu się z handlu ,,żywym towarem” wyjaśnia między innymi Tesco Poland. Przedstawiciele sieci powiedzieli: ,,W tym roku nie zaoferujemy żywych karpi. Zawsze zapewnialiśmy najwyższe standardy ich przechowywania, transportu i sprzedaży. Rozumiemy jednak, iż stale rosnąca grupa klientów krytycznie ocenia ten zwyczaj w polskim handlu. Wierzymy, że wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. W naszej ofercie będą tylko chłodzone i mrożone produkty rybne”.

Żywe karpie

Inne sieci sklepów

Z podobnego założenia wychodzą też inne sieci. ALDI, Selgros Cash&Carry, Auchan czy Grupa Eurocash całkowicie wycofują się z kontrowersyjnej sprzedaży. W związku z tym żywe karpie są dostępne w jednej sieciówce. Reszta rezygnuje z ich sprzedaży. Karpia na wigilijny stół da się zakupić w sklepach Carrefour. Specjaliści z Hiper-Com Poland uważnie analizują rynek, w tym właśnie sieć Carrefour Poland. Ich zdaniem, polityka sieciówki może przyciągnąć do nich klientów. Wpływa na to fakt, że żywy karp jest trudno dostępny na rynku. Co ciekawe, nie jest jednak najpopularniejszą rybą na święta. Jan Kołodyński z Biedronki twierdzi, że ,,ta ryba znajduje się dopiero na 3. miejscu wśród najchętniej kupowanych u nas przed świętami. W ubiegłym roku najlepiej sprzedawał się śledź. Za nim był łosoś i dopiero potem karp”.

Mniejszy popyt na tradycyjnego karpia oraz krytyka sprzedaży żywych ryb wpływają na sklepy. Żywe karpie są dostępne w jednej sieciówce. Reszta rezygnuje z ich sprzedaży, co może mieć różne skutki dla Carrefour Polska. Myślicie, że polityka znanej sieci przysporzy im problemów, czy zyska przychylność klientów?

 

To może Cię zainteresować: Porzuciłeś zwierzę? Pójdziesz do więzienia!

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *