Zostawiła 20 złotych napiwku, jednak po chwili zażądała zwrotu! Powód był prosty!

Z pewnością każdemu z Was zdarzyło się kiedyś zjeść coś na mieście, czy po prostu posiedzieć ze znajomymi przy piwie. Większość z nas zostawia napiwek za obsługę – większy lub mniejszy w zależności od tego, jak zostaniemy obsłużeni.

Ostatnio do serwisu papilot napisała ich czytelniczka. Postanowiła opisać swoją historię, która spotkała ją w jednej z restauracji.

Kobieta zaznaczyła, że jest po prostu zażenowana postawą kelnerki, która ją obsługiwała.

„Bardzo doceniam ludzi, którzy pracują w ogólnie pojętych usługach. Handel, gastronomia, salony fryzjerskie i tym podobne branże. Sama chyba nie miałabym nerwów, żeby użerać się z niektórymi klientami. Rodacy bywają trudni w obyciu.

Mnie pod tym względem chyba nie ma czego zarzucić. Kiedy jestem w restauracji, traktuję obsługę z dużą kulturą. Uśmiecham się, nie ponaglam i doceniam, kiedy dobrze pracują. Tym razem miało być tak samo, ale w ostatniej chwili zmieniłam zdanie.

Pierwszy raz zrobiłam coś takiego i wcale nie czuję wyrzutów sumienia. Akurat ta kelnerka zasłużyła na takie potraktowanie.

Zdjęcie Zostawiła 20 złotych napiwku, jednak po chwili zażądała zwrotu! Powód był prosty! #1

Byłam z koleżanką w knajpce. Zjadłyśmy, wypiłyśmy, więc poprosiłam o rachunek. Zajmowała się nami sympatyczna dziewczyna. Bardzo ogarnięta i to ona pomogła nam wybrać coś z menu. Zapłaciłam kartą, a jej wręczyłam 20 złotych za fatygę.

Siedziałyśmy jeszcze przez chwilę po opłaceniu rachunku. Miałyśmy się już zbierać, kiedy usłyszałam rozmowę naszej kelnerki z koleżanką. W naprawdę paskudny sposób skomentowała wejście do lokalu dziewczyny przy tuszy. Na pewno padło słowo locha.

Nienawidzę takiego traktowania innych i nie pozwolę na to. Zwłaszcza kiedy żyjesz z obsługi ludzi. Machnęłam na nią i zażądałam zwrotu napiwku. Zrobiła głupią minę i po chwili zastanowienia oddała. Wtedy wyszłam, bo nie chciałam siedzieć tam ani minuty dłużej.

Uważam, że nie mogłam się inaczej zachować. Niech to będzie dla niej nauczka”.

A Wy jak uważacie? Czy dobrze zrobiła, odbierając kelnerce napiwek?

Ciekawi jesteśmy Waszej opinii.

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *