Zauważył butelkę wyrzuconą przez morze. Poszedł z nią na policję.

List w butelce to temat bardzo popularny szczególnie w filmach, czy książkach. Jednak jeden ze spacerujących po plaży na Florydzie znalazł taką butelkę! Zauważył, że butelka zawiera nietypową zawartość. Znajdowały się w niej pieniądze oraz list.

Zaskoczony spacerowicz otworzył butelkę i zauważył, że oprócz listu i pieniędzy w butelce znajduje się coś jeszcze. Od razu poszedł ze znaleziskiem na policję.

Jak się okazało, w butelce znajdowały się także prochy zmarłego mężczyzny. Policja wyciągnęła z butelki cztery banknoty jednodolarowe list oraz torebkę z prochami.

Zagadkę rozwiązały zapiski znajdujące się w butelce. Pierwsza z nich została napisana przez matkę zmarłego:

„Ta butelka zawiera prochy mojego syna, Briana, który nagle i nieoczekiwanie zginął 9 marca 2019 roku. Wysyłam go na ostatnią przygodę”.

Zdjęcie Zauważył butelkę wyrzuconą przez morze. Poszedł z nią na policję. #1
Biuro szeryfa hrabstwa Walton

Z kolei autorką drugiej wiadomości była córka mężczyzny:

„Cześć, mam na imię Peyton. Jestem córką Briana. Kiedy mój ojciec zmarł miałam 14 lat. Bardzo mocno uderzyło to w całą naszą rodzinę. Ale, jak powiedziała moja babcia, uwielbiał być wolny. Tak więc dokładnie to robimy. Jeśli to znajdziesz, proszę zadzwoń lub napisz do mnie i daj mi znać, a następnie uprzejmie uwolnij go ponownie”.

Zdjęcie Zauważył butelkę wyrzuconą przez morze. Poszedł z nią na policję. #2
Biuro szeryfa hrabstwa Walton

W wiadomości znajdowały się adresy mailowe autorek oraz ich numery telefonów. Sierżant Paula Pendleton zadzwoniła do rodziny i poinformowała o znalezisku. Następnie policjantka spełniła prośbę zawartą w wiadomości. Ponownie wrzuciła butelkę do wody.

„Wkładam list z powrotem do butelki z prochami Briana i przekazuję ją przyjacielowi, który jest kapitanem łodzi czarterowej. Zaproponował, że zabierze Briana do zatoki, aby mógł kontynuować swoją przygodę”.

A czy kiedyś znaleźliście prawdziwy list w butelce?

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *