Władimir Putin jest najbogatszym człowiekiem na świecie?

Prezydent Rosji od lat uchodzi za jednego z najbardziej wpływowych, ale i tajemniczych polityków świata. Do prasy przepływa tylko tyle informacji o jego osobie, na ile on sam wyrazi zgodę. Nieoficjalnie krąży zaś wiele plotek. Czy rzeczywiście Władimir Putin jest najbogatszym człowiekiem na świecie? Tak twierdzą dziennikarze z magazynu ,,Harvard Politcal Review”.

 

Władimir Putin jest najbogatszym człowiekiem na świecie?

Zgodnie z oficjalną wersją, głowa rosyjskiego państwa dostaje rocznie 150 tysięcy dolarów pensji. Posiada dość skromne (przynajmniej z zewnątrz) mieszkanie z garażem i jest właścicielem niewielkiej działki. Zachodnie media są jednak przekonane, że to tylko próba zatajenia prawdziwej fortuny. Najbardziej oczywistym dowodem potwierdzającym hipotezę prasy, są zdjęcia Putina. Prezydent gustuje w bardzo drogich garniturach i jeszcze droższych zegarkach. Dwa lata temu jeden z domów aukcyjnych z Monako sprzedał platynowy zegarek marki Patek Philippe za milion euro. W czasie aukcji utrzymywano, że drogocenne cacko należało do samego Putina. Na tym nie koniec. Borys Niemcow, zamordowany szef opozycji, próbował wycenić majątek swojego rywala. Był przekonany, że 67-letni Putin jest właścicielem aż 43 samolotów oraz 15 helikopterów. Ekonomiści współpracujący z,,Harvard Political Review” posunęli się dalej. Według ich obliczeń Władimir Putin jest najbogatszym człowiekiem na świecie.

Ogromny majątek

Twierdzą, że jego majątek to minimum 60 miliardów dolarów. Ekonomiści nie wykluczają, że bogactwo rosyjskiego lidera być może sięga nawet 200 miliardów dolarów! Tak sądzą dziennikarze, ale prawdę zna tylko Putin i wąskie grono jego współpracowników. Jeśli jednak plotki są prawdziwe, to Rosjanin jest bogatszy od samego Bill’a Gates’a. I to aż dwukrotnie! A jeśli ktoś się nie orientuje, to właśnie twórca Microsoftu posiada największy majątek na świecie. Przynajmniej według oficjalnych danych…

Można zadać sobie pytanie, jakim cudem Putin jest w stanie od lat ukrywać bogactwo. Dziennikarze są przekonani, że olbrzymia w tym zasługa pośredników. Współpracownicy polityka zarządzają w jego imieniu firmami, kontami i przelewami. Wystarczy wspomnieć, że nie jest tajemnicą, że Putin w dużym stopniu kontroluje Bank Rosija. Bank z kolei współpracuje ze spółkami gazowymi. Ciąg zależności w Rosji daje do myślenia. Myślicie, że Władimir Putin jest najbogatszym człowiekiem na świecie?

 

To może Cię zainteresować: Niespodzianka w samochodzie – Zostawił otwarte auto!

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *