Walka orła i ośmiornicy! Na śmierć i życie!

Do bardzo niespodziewanej sytuacji doszło ostatnio na jednej z kanadyjskich farm wodnych. To właśnie tam hodowcy łososia zauważyli coś bardzo dziwnego. W pewnym momencie latający w pobliżu orzeł bardzo zbliżył się do tafli wody, a tam czaiła się na niego ośmiornica. Walka orła i ośmiornicy została uwieczniona na nagraniu!

Walka orła i ośmiornicy

Jeden ze świadków zdarzenia w rozmowie z mediami powiedział, że ośmiornica próbowała przyciągnąć orła do siebie. Zdarzenie miało miejsce niedaleko Vancouver na rybnej farmie. Kiedy hodowcy łososi wracali z połowów, usłyszeli odgłosy dochodzące z wody.

Orzeł latający w pobliżu podleciał zbyt blisko tafli wody, gdzie czekała na niego ośmiornica. Pracownicy farmy nie widzieli czy mają pomóc zwierzętom. Przez kilka minut obserwowali ich walkę. John Llett podkreślił, że widok topiącego się orła był bardzo przykry.

W końcu jeden z mężczyzn wziął kij i próbował pomóc orłowi wydostać się z uścisku. Powoli odrywał ośmiornicę od ptaka, co dało mu trochę czasu na dotarcie do brzegu.

„W takich chwilach uwielbiam swoją pracę i przebywanie w środowisku naturalnym” – podkreślił Llett, który pracuje na farmie od 20 lat.

Jednak w mediach społecznościowych rozpętała się burza na temat, czy mężczyzna postąpił słusznie.

„Czy jestem winny, ponieważ jestem człowiekiem i współczułem ptakowi? Ostatecznie zwierzęta żyją i mają się dobrze, poszły swoją własną drogą. My czujemy się dobrze, że tak postąpiliśmy”.

Czy rzeczywiście mężczyzna nie powinien się wtrącać i rozdzielać zwierząt, jak sądzi spora część internautów?

Co o tym sądzicie?

 

To może Cię zainteresować: 87-latka i Paint. Tworzy prawdziwe dzieła sztuki!

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *