James Michael / SWNS.com

Wakacje życia przypłacił zdrowiem – James był bliski śmierci

Egzotyczne wyprawy kuszą, ale trzydziestodwuletni James Michael już o nich nie marzy. Wakacje życia przypłacił zdrowiem. Teraz ostrzega innych przed tym samym błędem, który on popełnił. Sprawdź, czy nie wracasz z podróży z pasożytami, szczególnie jeśli wybierasz się na inny kontynent. W przypadku Brytyjczyka do zakażenia doszło w Afryce.

Wakacje życia
James Michael / SWNS.com
Wakacje życia przypłacił zdrowiem

James wraz z kolegami od dawna planowali zwiedzić Afrykę. W sierpniu 2017 roku spełnili swoje marzenie, przylatując do Zambii. Stamtąd trafili do Zimbabwe, a ostatnia na ich liście była Malawia. To tam doszło do tragedii, choć nic jej nie zapowiadało. Grupa przyjaciół świetnie się bawiła, odpoczywając przez kilka dni nad jeziorem Niasa. To jedno z Wielkich Jezior Afrykańskich łączące Malawię, Tanzanię oraz Mozambik. Jeszcze do niedawna James miło wspominał kąpiele w jeziorze i pływanie kajakiem. Teraz jednak bardzo żałuje tego, że wszedł do wody, bo wakacje życia przypłacił zdrowiem. Niemniej, objawy choroby dały o sobie znać dopiero w październiku 2018 roku. Najpierw Brytyjczyk zaczął się skarżyć na utratę czucia w nogach.

Było coraz gorzej…

Potem już z trudem się poruszał. Zwykła czynność, jaką jest wchodzenie po schodach, była dla niego nie do wykonania. Lekarze wiedzieli, że własny układ odpornościowy James’a niszczy mu kręgosłup, ale objawy to jedno. Trzeba było znaleźć przyczynę tego stanu rzeczy. Pomogli dopiero eksperci od chorób tropikalnych. Odkryli, że pływając w afrykańskim jeziorze, James nabawił się pasożyta wywołującego schistosomatozę. Nieproszony i niebezpieczny gość zawędrował do jego organizmu poprzez prącie. Pierwsze objawy pojawiają się dopiero cztery tygodnie od zakażenia. To dlatego lekarze początkowo nie skojarzyli faktów i niepotrzebnie leczyli mężczyznę sterydami aż przez pół roku. James miał olbrzymie problemy z poruszaniem się. Nawet na trzy miesiące trafił na wózek inwalidzki. Był osłabiony, miał też bolesną wysypkę skórną. Co gorsze, pomimo powstrzymania infekcji, James ma zaledwie trzydzieści procent szans na całkowity powrót do zdrowia. Leczenie może potrwać nawet do dziesięciu lat.

Wakacje życia
James Michael / SWNS.com

James wakacje życia przypłacił zdrowiem. Teraz beztroskie chwile nad jeziorem już nie wywołują w nim miłych wspomnień. Ty też lepiej sprawdź, czy nie wracasz z podróży z pasożytami.

 

To może Cię zainteresować: Dziwne stworzenie unoszące się na wodzie! Ono żyje!

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *