Uwaga na złodziei! Dlaczego warto zawinąć kluczyki w folię aluminiową?

Każdy posiadacz nowszego samochodu powinien o tym wiedzieć. Otwieranie samochód na odległość to dla profesjonalnych złodziei pestka.

Wydawać by się mogło, że nowe technologie sprawiają, że możemy czuć się bezpieczni, a najnowocześniejsze zabezpieczenia skutecznie ochronią nasz samochód przed kradzieżą. Nic bardziej mylnego. Wraz z rozwojem technologii rozwija się każda branża – złodzieje też idą za postępem i dysponują najnowocześniejszym sprzętem, który w kilka sekund otworzy Twój samochód.

Na pewno słyszeliście o metodzie kradzieży „na walizkę”. Metoda ta wykorzystuje system bezkluczykowy. W naszym kluczyku znajduje się specjalny chip, który synchronizuje się z chipem w samochodzie. Mimo że większość kluczyków wymaga, abyśmy znajdowali się bardzo blisko auta, to i tak złodzieje mają swoje sposoby na „wzmocnienie sygnału”.

Złodzieje mogą wzmocnić sygnał radiowy. Dzięki temu bez problemu mogą ukraść Twoje auto, podczas gdy jesteś w markecie na zakupach. Podobno niektórzy złodzieje jeżdżą po mieście i szukają samochodów, które posiadają ten system. Jeżeli trzymasz kluczyk blisko drzwi wejściowych do domu, to istnieje duża szansa na przechwycenie sygnału z kluczyka. Dzięki temu w zaledwie kilka sekund złodziej jest w stanie odjechać Twoim autem bez żadnego hałasu.

Zdjęcie Uwaga na złodziei! Dlaczego warto zawinąć kluczyki w folię aluminiową? #1

Jednak wystarczy owinąć kluczyk w folię aluminiową, by znacznie utrudnić zadanie złodziejom. Możesz wykonać prosty test. Owiń swój kluczyk folią i spróbuj otworzyć swój samochód.

Kradzież luksusowych pojazdów w dzisiejszych czasach nie stanowi większego problemu. Dlatego warto posiadać specjalne pudełeczko na kluczyk. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz, to póki co zawijaj kluczyk w folię aluminiową.

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *