Ukąszenie komara – 7 trików, dzięki którym przestanie swędzieć!

Swędzenie ugryzień komarów czasem bywa nie do zniesienia. Szczególnie wtedy, kiedy ugryzień mamy wiele, np. po wieczornym spacerze. Na szczęście nie potrzeba żadnych specjalnych maści, ani innych aptecznych specyfików, aby złagodzić swędzenie. Wystarczy znać kilka genialnych trików.

Zdjęcie Ukąszenie komara – 7 trików, dzięki którym przestanie swędzieć! #1

Gorąca łyżeczka

Łyżeczkę nagrzej umieszczając ją w ciepłej wodzie. Następnie przyłóż ją do ukąszenia. Ciepło i metal sprawią, że swędzenie ustanie.

Zimna torebka herbaty

Kiedy zaparzysz herbatę – nie wyrzucaj torebki. Poczekaj aż wystygnie i schłodź ją w lodówce. Kiedy przyłożysz zimną torebkę do ukąszenia komara, lub innego owada, pozbędziesz się swędzenia i wyciągniesz z ukąszenia toksyny.

Pasta z sody oczyszczonej

Wymieszaj sodę z wodą tak, aby uzyskać gęstą pastę. Nanieś pastę na ukąszenie i pozostaw na kilka minut. Soda zniweluje swędzenie oraz złagodzi stan zapalny. Dzięki temu ukąszenie szybko się zagoi.

Zdjęcie Ukąszenie komara – 7 trików, dzięki którym przestanie swędzieć! #2

Miód

Dzięki swoim właściwościom antyseptycznym miód doskonale łagodzi ukąszenia komara. Wystarczy posmarować miejsce ukąszenia odrobiną miodu. Wtedy jednak musisz uważać, ponieważ słodki smak przyciąga komary, muchy i osy najbardziej.

Aloes

Aloes posiada właściwości przeciwzapalne, chłodzące i pomaga pozbyć się toksyny z miejsca ukąszenia. Wystarczy posmarować ukąszenie odrobiną żelu z aloesy. Wcześniej dobrze jest go schłodzić w lodówce.

Czosnek i olej kokosowy

O ile samym czosnkiem nigdy nie należy nacierać skóry, to już w połączeniu z olejem kokosowym jest to bezpieczne i skutecznie eliminuje swędzenie. ¼ ząbka czosnku przeciśnij przez praskę i wymieszaj z łyżką oleju kokosowego. Mieszankę nanieś na ukąszenia.

Lód

Jest to chyba najprostszy i najbardziej oczywisty sposób. Kostka lodu zmrozi miejsce ukąszenia i natychmiast wyeliminuje swędzenie.

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *