Tragiczny wypadek na Słowacji z winy Polaków? Nowe ustalenia

Ten straszny wypadek miał miejsce w niedzielę 30 września w pobliżu granicy polsko-słowackiej (droga nr 78 niedaleko Dolnego Kubina). Według słowackiej policji winni są kierowcy z Polski, którzy ścigali się luksusowymi samochodami na bardzo zatłoczonej trasie. W tym wypadku życie stracił ojciec rodziny podróżującej Skodą.

Zdjęcie Tragiczny wypadek na Słowacji z winy Polaków? Nowe ustalenia #1

Policia Slovenskej republiky / Facebook

Jak poinformowało RMF FM, kilku Polaków ścigało się luksusowymi samochodami (Porsche, Ferrari, Mercedes) na trasie która ma jeden pas w każdą stronę. Kierowcy bezmyślnie wyprzedzali inne samochody, jechali bardzo szybko, a także lekceważyli linię ciągłą i zakaz wyprzedzania. Podczas szaleńczej jazdy, nagle z naprzeciwka nadjechała Skoda Fabia. Tylko kierowca Mercedesa, który jechał jako pierwszy zdążył wrócić na swój pas.

Zdjęcie Tragiczny wypadek na Słowacji z winy Polaków? Nowe ustalenia #2

Policia Slovenskej republiky / Facebook

Jak widzimy na poniższym materiale video, żółte Ferrari i jadące za nim zderzak w zderzak Porsche, nie mieli już czasu na odpowiednią reakcję. Kierowca Ferrari zaczął hamować i uciekać na prawy pas, wtedy najechał na niego kierowca Porsche, który po chwili zderzył się czołowo z prawidłowo jadącą Skodą z naprzeciwka.

Niestety, kierowca Skody nie miał żadnych szans wyjść z tego zdarzenia cało. Dodatkowo ciężko ranna została jego 50 letnia żona oraz 21 letni syn.

Polacy zostali zatrzymani i czekają na decyzję sądu. Możliwe, że zostaną tymczasowo aresztowani. Na dniach ma zapaść decyzja w tej sprawie. Zatrzymani Polacy to Łukasz K. (42 lata), Marcin L. (27 lat) oraz Adam S. (26 lat). Konsul podał informację, że pochodzą z Gdyni, Poznania, a także z Warszawy.

Zdjęcie Tragiczny wypadek na Słowacji z winy Polaków? Nowe ustalenia #3

Policia Slovenskej republiky / Facebook

Konsul krótko komentuje doniesienia o karach, jakie mogą spotkać Polaków: „Dopóki nie wiemy, z jakiego artykułu kodeksu karnego Słowacji będą odpowiadać, ciężko określić, jaka grozi im kara”.

Jednak wcześniej słowacka policja podała informację, że kierowca Porsche, który uderzył czołowo w Skodę, może pójść do więzienia nawet na 5 lat.

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *