Tragedia podczas pieczenia – winien robot kuchenny?

Już niedługo zacznie się przedświąteczny szał. Większość z nas nie tylko spędza godziny na wybieraniu prezentów, ale i przygotowując dania na wigilijny stół. To zatem najlepszy moment, by przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w kuchni. Okazuje się, że robot kuchenny może być przyczyną śmierci. Wszystko przez nieuwagę pewnej kobiety. Nie popełnijcie jej błędu, bo spotka Was tragedia podczas pieczenia.

 

Tragedia podczas pieczenia

Około sześćdziesięcioletnia pani domu z Francji przypłaciła życiem swój brak rozwagi. Mieszkanka Saint-Etienne chciała przygotować urodzinowy tort dla swojego syna. Piętnastolatek był w tym czasie w kuchni razem z nią. Wspólnie przygotowywali ciasto i masę. To bynajmniej nie był pierwszy wypiek w życiu tej kobiety, więc może przez to zapomniała o podstawowych zasad bezpieczeństwa. Nie zdjęła cienkiego szalika, którym owinęła szyję. To doprowadziło do tragedii. Robot kuchenny może być przyczyną śmierci! Wszystko przez nieuwagę kobiety, która nie pomyślała o tym, że szalik może wplątać się w widełki robota. Zanim kobieta lub jej syn zdążyli zareagować, szal zaczął zaciskać się coraz mocniej na szyi zdumionej kucharki. Jej piętnastoletni syn wpadł w panikę. Zamiast od razu odłączyć urządzenie od prądu i rozciąć szalik, najpierw zadzwonił pod numer alarmowy. Dyspozytorka nakazała mu jak najszybciej wyjąć wtyczkę z kontaktu i rozciąć materiał duszący jego matkę.

Tragedia podczas pieczenia

Za późno na pomoc

Niestety, na pomoc było już za późno. Ratownicy medyczni, którzy szybko przyjechali na miejsce zdarzenia, próbowali jeszcze reanimować kobietę, ale na próżno. Lekarz stwierdził zgon z powodu uduszenia. Piętnastolatek w stanie szoku znalazł się pod opieką psychologa.

Ta sytuacja pokazuje, że nawet robot kuchenny może być przyczyną śmierci. Producenci urządzenia, niezależnie od marki, zawsze dołączają instrukcję obsługi. Jest wyraźnie napisane, by nie zbliżać się do włączonego sprzętu z rozpuszczonymi włosami. Należy też zdjąć z szyi chusty i szaliki, które przez nieuwagę mogą zawinąć się w widełki. Być może dla wielu z nas ta sytuacja brzmi irracjonalnie, ale fakty mówią za siebie. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii. Nie ryzykujmy.

 

To może Cię zainteresować: Pies z ogonem na głowie! Już jest gwiazdą Internetu.

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *