Tego jeszcze nie było! Zawodnik UFC otrzyma ogromne odszkodowanie! Ponad 27 milionów dolarów!

Mowa tutaj o Yoel Romero, który ostatnio wygrał w sądzie ważną sprawę przeciwko firmie, która zajmuje się produkcją odżywek. Teraz zawodnik UFC ma otrzymać odszkodowanie w wysokości 27,45 miliona dolarów!

Na skutek zanieczyszczonego suplementu kubański zawodnik został na pół roku zawieszony przez Amerykańską Agencję Antydopingową.

Prawie półtora roku temu, w styczniu 2018 roku Romero postanowił pozwać producenta suplementów Gold Star Performance Product. W jego organizmie wykryto zabronioną substancję – ibutamoren. Miało to miejsce po walce z Ronaldo Souzą w grudniu 2015. Zabronioną substancję zawierała jedna z odżywek wymienionej wyżej firmy. W składzie na etykiecie produktu nie było tej niedozwolonej substancji, więc właśnie to było podstawią do pozwania producenta odżywek.

Romero wygrał proces w sądzie i teraz należy mu się ogromne odszkodowanie. Na sumę ponad 27 milionów dolarów składają się 3 miliony dolarów za utracone zarobki, 3 miliony za szkody emocjonalne, a także 3 miliony za utraconą reputację. Wszystkie te kwoty w związku z zapisami ustawy o oszustwach konsumenckich stanu New Jersey zostały pomnożone przez trzy.

Ostatnią walkę 9 czerwca 2018 roku 42-letni Romero przegrał z Robertem Whittakerem. Stawką był mistrzowski pas UFC wagi średniej. Teraz Romero przygotowuje się do kolejnej walki, która odbędzie się 17 sierpnia w Anaheim. Jego przeciwnikiem będzie niepokonany Paulo Henrique Costa.

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *