Syn Osamy bin Ladena nie żyje.

Jak informują zagraniczne media, syn i spadkobierca Osamy bin Ladena nie żyje. Media powołują się na dane amerykańskiego wywiadu.

Już w środę rano pojawiły się pierwsze informacje o śmierci Hamzy bin Ladena, spadkobiercy przywódcy Al-Kaidy Osamy bin Ladena. USA nie potwierdziło jednak żadnych szczegółów na ten temat. Nie wiadomo także, czy USA miało w tym jakikolwiek udział.

W swoich ostatnich publicznych oświadczeniach Hamza bin Laden wzywał ludność Półwyspu Arabskiego do buntu. Kierował także groźby pod adresem Arabii Saudyjskiej.

To właśnie przez to został pozbawiony obywatelstwa tego kraju – w marcu tego roku. Departament Stanu USA poinformował, że każda osoba, która udzieli wskazówek na temat miejsca jego kryjówki, może liczyć na nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów.

Amerykańscy dyplomaci uważają, że Hamza bin Laden wyrósł na nowego przywódcę Al-Kaidy.

„Od sierpnia 2015 roku opublikował cały szereg nagrań w mediach społecznościowych, w których nawoływał do ataków przeciwko Stanom Zjednoczonym i ich zachodnim sojusznikom. Groził też, że zaatakuje USA w odwecie za śmierć swojego ojca w maju 2011 roku”.

Już od dłuższego czasu Hamza bin Laden znajdował się na tzw. czarnej liście terrorystów islamskich, którzy stanowią zagrożenie dla interesów USA.

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *