Straciłeś prawko? Do domu wrócisz taksówką lub rowerem! Kontrowersyjna polisa.

Ostatnio na rynku pojawiła się dość kontrowersyjna polisa dla kierowców. Firma EASY Insurance z Wrocławia postanowiła wyjść naprzeciw kierowcom, którzy stracili prawo jazdy na 3 miesiące z powodu przekroczenia prędkości.

Wrocławska firma EASY Insurance ma szansę podbić rynek nową polisą. Kierowca, któremu zostanie odebrane prawo jazdy za prędkość, dzięki tej polisie dostanie rower lub taksówkę z dziennym limitem przewozów.

Polisa nosi nazwę ChrońPrawoDoJazdy.pl. Dzięki niej kierowca zachowa mobilność w przypadku, gdy ulegnie wypadkowi, który uniemożliwi mu prowadzenie pojazdu lub kiedy utraci prawo jazdy na trzy miesiące z powodu przekroczenia prędkości.

Zdjęcie Straciłeś prawko? Do domu wrócisz taksówką lub rowerem! Kontrowersyjna polisa. #1

Na stronie EASY Insurance Wrocław możemy przeczytać:

„Przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym grozi utratą prawa jazdy na trzy miesiące. Zabezpiecz swoją mobilność. Kup ChronPrawoDoJazdy.pl i zyskaj możliwość zamawiania przejazdów w ramach ubezpieczenia”.

Firma EASY Insurance podkreśla, że ich polisa nie zachęca kierowców do łamania przepisów. Jest to jedynie forma zabezpieczenia mobilności kierowców, którzy nie chcą korzystać np. z autobusów czy tramwajów. Do wyboru mamy 3 różne pakiety: 169 złotych, 249 złotych lub 289 złotych rocznie.

W zależności od tego, na jaki pakiet się zdecydujemy, kierowca, który jest niezdolny do prowadzenia samochodu lub ten, któremu zabrano prawo jazdy, będzie miał przydzieloną taksówkę z kierowcą i limitem przewozów. Limit będzie uzależniony od tego, jaki pakiet polisy wybraliśmy. Będzie to 50 zł, 75 zł lub 100 zł dziennie na przejazdy taksówką. Cała usługa zostanie pokryta z ubezpieczenia. Jeżeli kierowca nie będzie chciał skorzystać z opcji TAXI, to otrzyma od firmy rower na własność o wartości 1000 złotych.

Zdjęcie Straciłeś prawko? Do domu wrócisz taksówką lub rowerem! Kontrowersyjna polisa. #2

„Nie namawiamy jednak nikogo do brawurowej jazdy. Z biznesowego punktu widzenia, jako dystrybutora ubezpieczeń, wręcz życzylibyśmy sobie, aby wszyscy kierowcy jeździli przepisowo i korzystali z naszej polisy wyłącznie profilaktycznie” – powiedział Radosław Bartkowiak, ekspert ChronPrawoDoJazdy.pl w rozmowie z Bankier.pl.

Co myślicie o takim pomyśle? Wykupilibyście taką polisę?

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *