Seria paczek z bombami w USA! Wysłane między innymi do Obamy i Clinton!

W dniu wczorajszym doszło do niebezpiecznej sytuacji w USA. Secret Service przechwyciło serię paczek zaadresowanych do Baracka Obamy, Hillary i Billa Clintonów, siedziby CNN w Nowym Jorku, a także do Kongresu.

W paczkach znajdowały się materiały wybuchowe. Na szczęście, podczas rutynowej kontroli poczty, stwierdzono, że zawartość paczek wygląda jak „urządzenie wybuchowe”. Paczki nie dotarły więc do adresatów. Jak poinformował Secret Service – nie było zagrożenia, by do nich dotarły.

Zdjęcie Seria paczek z bombami w USA! Wysłane między innymi do Obamy i Clinton! #1

Służby przechwyciły paczkę z podejrzaną zawartością, zaadresowaną do Kongresu USA. Kolejną paczkę zaadresowano do budynku Time Warner Centre, gdzie znajduje się siedziba CNN. Służby ujawniły, że była zaadresowana do Johna Brennana, czyli byłego dyrektora CIA. Secret Service przechwyciło paczkę zaadresowaną do byłej pierwszej damy, Hillary Clinton. Paczka miała zostać dostarczona na adres w Westchester County, w stanie Nowy Jork. Paczka przechwycona w Waszyngtonie, miała być dostarczona do byłego prezydenta Baracka Obamy. Również została przechwycona przez personel.

Zdjęcie Seria paczek z bombami w USA! Wysłane między innymi do Obamy i Clinton! #2

Co najmniej jedna paczka została już detonowana w kontrolowanych warunkach. FBI łączy obie sprawy i prowadzi śledztwo w sprawie paczek z ładunkami wybuchowymi.

Rzeczniczka Białego Domu potępiła próby zamachów:

„Potępiamy próby brutalnych ataków na prezydenta Obamę, prezydenta Clintona, sekretarz Clinton i inne osoby publiczne. Ktokolwiek jest odpowiedzialny za te nikczemne ataki, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności w najszerszym zakresie prawa. Amerykańskie służby prowadzą śledztwo w tej sprawie i podejmą odpowiednie działanie, by ochronić każdą zastraszoną przez tych tchórzy osobę” – powiedziała Sarah Sanders.

Z ostatniej chwili.

Napłynęła informacja, że identyczną paczkę wysłano do George’a Sorosa – węgierskiego biznesmena. Ładunek wybuchowy znajdował się w skrzynce na listy obok jego domu. Całe szczęście, że milionera nie było w domu. Osoba, która pracuje w rezydencji, otworzyła paczkę i kiedy zobaczyła podejrzany przedmiot – od razu zawiadomiła odpowiednie służby. Ekipa saperów zabezpieczyła paczkę, a następnie zdetonowała ją w bezpiecznym miejscu.

Zdjęcie Seria paczek z bombami w USA! Wysłane między innymi do Obamy i Clinton! #3

O tej sprawie będzie głośno jeszcze przez kilka dni. Ciekawe, kto stoi za serią nieudanych zamachów. Być może dowiemy się tego już niedługo.

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *