Ryba z ludzką twarzą! Jest nagranie VIDEO!

Do niecodziennej, a wręcz zaskakującej i niesamowitej sytuacji doszło ostatnio w Chinach w miejscowości Kunming. Kobieta, spacerując nad brzegiem jeziora, nagle dostrzegła w wodzie karpia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że była to ryba z ludzką twarzą!

Ryba z ludzką twarzą!

Umaszczenie na głowie karpia przypominało ludzką twarz. Oprócz dwóch czarnych kropek, które przypominały oczy, widać było poziomą linię przypominającą usta, a także pionowe paski, które do złudzenia przypominały boki nosa.

Ryba z ludzką twarzą została uwieczniona przez kobietę na nagraniu, a nagranie trafiło do sieci.

Nie jest to pierwszy przypadek spotkania z taką rybą. Widziano już je w Wielkiej Brytanii oraz na Tajwanie. Internauci są zachwyceni tym odkryciem, chociaż niektórzy odczuwają smutek, ponieważ myśleli, że jest to legendarny pokemon Magikarp…

Niektórzy uważają, że ryba z ludzką twarzą dosłownie opuściła komputerowy ekran i zamieszkała w chińskim jeziorze. Przypomnijmy, że gra komputerowa wydana dokładnie 20 lat temu na konsolę Dreamcast, nazywała się Seaman i polegała na opiekowaniu się wodnym stworem – rybą o ludzkiej twarzy.

Niestety, ale fanów gier i serii pokemon musimy rozczarować. To najzwyklejszy karp koi, czyli popularna ryba, która bardzo często zamieszkuje oczka wodne. Ludzka twarz u karpia to z pewnością nietypowe ubarwienie i niespodzianka genetyki. Pamiętajmy, że na umaszczenie ryb wpływa wiele czynników takich jak zanieczyszczone środowisko, a o takie nie jest trudno w Chinach. Dodatkowo odpowiednio krzyżowany karp hodowlany, może mieć naprawdę niezwykłe odmiany umaszczenia.

„The Sun” informuje, że bardzo podobnego karpia złapano 3 lata temu również w Chinach (Wugang). Wtedy to student, który ją złowił, zdecydował, że ryba nie trafi na patelnię, a do jego domu. Podobno niektórzy kolekcjonerzy chcieli mu za nią zapłacić 40 000 dolarów…

Jak widać na powyższym filmie, natura potrafi zaskakiwać!

A wy co  byście zrobili, gdybyście złowili takiego karpia?

 

 

To może Cię zainteresować: Nadchodzi zima trzydziestolecia? Jest opinia eksperta.

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *