Rośliny w domu – sprawdź, które przynoszą szczęście i poprawiają samopoczucie.

Zielone rośliny doniczkowe sprawiają, że w domu od razu robi się przyjemniej i przytulniej. Zgodnie z chińską sztuką feng shui, każdy przedmiot w naszym otoczeniu powinien znajdować się w odpowiednim miejscu tak, by nie psuć harmonii i uwalniać pozytywną energię. Ci, którzy niekoniecznie w to wierzą i tak powinni zainwestować w rośliny – za chwilę dowiecie się, dlaczego i w jakie.

Zgodnie z filozofią feng shui, najlepiej trzymać w domu rośliny o owalnych , dużych liściach, bo to ma zapewnić dobrobyt mieszkańcom. Jeśli ktoś bardzo chce mieć niepolecane rośliny z kolcami lub o liściach o ostrych brzegach, powinien ustawić je niedaleko drzwi wejściowych, żeby odstraszały nieprzyjaciół (tudzież zniechęcały do wizyt niezapowiedzianych gości). Gwoli ścisłości warto dodać, że z roślin domowych z kolcami feng shui dopuszcza tylko róże. A jakie inne gatunki cieszą się uznaniem?

Zdjęcie Rośliny w domu - sprawdź, które przynoszą szczęście i poprawiają samopoczucie. #1

Na liście zielonych faworytów wysoko plasują się paprocie i bambusy, które uwielbiają wilgoć, dlatego warto ustawić je w łazience. Na marginesie, łazienka jest ponoć pomieszczeniem o najgorszej aurze, choć wielu z nas na pewno się z tym nie zgodzi, wylegując się w wannie pełnej pachnącej pianki. Jeśli nie przypadł Wam do gustu pomysł z kaktusem przy drzwiach wejściowych, kupcie aromatyczną miętę albo inne pachnące zioło, którego zapach wprowadzi domowników w stan relaksu od razu po przestąpieniu progu. Inna zasada mówi o tym, że jakkolwiek w salonie można mieć roślin do woli, tak w sypialni lepiej zachować umiar i zatrzymać się na maksymalnie trzech sztukach. Natomiast gatunki, które cieszą się uznaniem i ponoć przynoszą szczęście to: grubosz drzewiasty, begonia (szczególnie begonia królewska) czy efektowna maranta. Trzeba też pamiętać, że nie powinno się trzymać w domu uschniętych, chorych roślin, bo to przynosi pecha.

Zdjęcie Rośliny w domu - sprawdź, które przynoszą szczęście i poprawiają samopoczucie. #2

A Wy jesteście zwolennikami zieleni w domu? Co prawda dbanie o rośliny wymaga trochę czasu, a czasem i fachowej wiedzy, ale za to efekt jest przyjemny dla oka, no i najwyraźniej rośliny dobrze wpływają na nasze samopoczucie. Może zatem warto się do nich przekonać?

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *