Rasa nadludzi, która zniszczy ludzkość – tego obawiał się Stephen Hawking

Stephen Hawking odszedł w marcu tego roku. Pozostawił po sobie sporo artykułów, które ukazały jego obawy dotyczące losów gatunku ludzkiego w przyszłości. 16 października miała miejsce premiera książki „Brief Answers to the Big Questions”, w której zostały opublikowane artykuły Hawkinga.

Możemy z nich się dowiedzieć, że Stephen Hawking wyobrażał sobie świat „superludzi”, czyli nowej rasy, która mogłaby być długowieczna, odporna na choroby i o wiele inteligentniejsza.

Zdjęcie Rasa nadludzi, która zniszczy ludzkość – tego obawiał się Stephen Hawking #1

„Gdy pojawią się nadludzie, pojawią się poważne problemy polityczne z nieulepszonymi ludźmi, którzy nie będą w stanie z nimi konkurować. Prawdopodobnie zginą lub przestaną mieć znaczenie. Zamiast tego pojawi się wyścig „samoprojektujących” się istot, które stale będą się rozwijać”.

Profesor Hawking uważał także, że nie pomoże nawet wprowadzenia prawa, które ograniczałoby inżynierię genetyczną. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie gotowy złamać wszelkie zasady. Szczególnie po to, aby poprawić odporność na choroby, długość życia i inne cechy ludzkie.

Zdjęcie Rasa nadludzi, która zniszczy ludzkość – tego obawiał się Stephen Hawking #2

Jak powiedział profesor: „Jestem pewien, że w tym stuleciu ludzie odkryją, jak modyfikować inteligencję i instynkty, takie jak agresja”.

Te słowa odnoszą się do systemu CRISPR. Pozwala on na modyfikację szkodliwych genów, a także na dodawanie nowych. Zaledwie 6 lat temu naukowcy wynaleźli tę technikę, która pozwala im ciąć każdy materiał genetyczny.

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *