Przez głupi żart resztę życia spędzi w więzieniu!

Jeden z pasażerów linii Jet Airways w 2017 roku pozwolił sobie na „świetny” dowcip na pokładzie samolotu. Teraz usłyszał wyrok sądu. Resztę życia spędzi w więzieniu!

Dwa lata temu bezmyślny pasażer zamieścił w toalecie samolotu kartkę z informacją o porwaniu maszyny. Oprócz kary dożywotniego więzienia musi zapłacić załodze oraz pasażerom ogromne pieniądze jako rekompensatę.

Samolot, o którym mowa leciał z Bombaju do Delhi w Indiach. Mężczyzna poszedł do toalety i zostawił tam kartkę z informacją, że na pokładzie wśród pasażerów znajdują się porywacze, a także materiały wybuchowe.

„Jeśli wysuniecie podwozie, usłyszycie odgłosy umierających ludzi. Nie myślcie, że to żart. W ładowni są ładunki wybuchowe. Allah jest wielki”.

Stewardesa, która zauważyła kartkę z informacją, od razu przekazała wszystko członkom załogi, która od razu podjęła odpowiednie działania. Pilot natychmiast zarządził awaryjne lądowanie. Samolot wylądował bezpiecznie, a funkcjonariusze bardzo szybko dotarli do autora tego kiepskiego żartu. Jak się okazało, żartownisiem był Birju Kishor Salla, 38-letni biznesmen z Bombaju.

Zdjęcie Przez głupi żart resztę życia spędzi w więzieniu! #1

Tłumaczenia mężczyzny były dziwne. Winę zwalił na problemy rodzinne, jednak szczegóły jego motywów nie są do końca znane. W internecie można wyczytać dwie różne wersje. Pierwsza sugeruje, że mężczyzna chciał zemścić się na żonie, która pracowała dla linii lotniczych, którymi podróżował, a druga wersja dotyczy tego, że spodobała mu się jedna ze stewardes i bardzo chciał, aby ta zrezygnowała z pracy w liniach lotniczych i przeszła do jego firmy.

Niezależnie od tego, czy któraś z powyższych wersji jest prawdziwa, Sąd Narodowej Agencji Dochodzeniowej w Ahmadabadzie skazał go na dożywocie oraz kazał zapłacić pasażerom, oraz członkom załogi ok. 720 000 dolarów za stres związany z upozorowanym porwaniem samolotu.

Gratulujemy świetnego poczucia humoru…

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *