Program „Maluch plus” – ZMIANY – jest się z czego cieszyć!

Program „Maluch plus” wszedł w życie już jakiś czas temu. Był on odpowiedzią na potrzeby wielu rodziców. Dzięki niemu poprawiła się sytuacja wielu żłobków. Za sprawą programu „Maluch plus”, w zeszłym roku ponad 50 000 żłobków otrzymało dofinansowanie. Dodatkowo utworzono ponad 23 000 nowych miejsc dla dzieci do 3 roku życia.

Czas na kolejne zmiany, ponieważ w dalszym ciągu w żłobkach brakuje miejsc.

Na ten temat wypowiedziała się minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska:

„Już teraz możemy powiedzieć, że jest duża szansa na pobicie rekordowych wyników z ubiegłego roku. W 2019 roku na program zostanie przekazane 450 mln złotych”.

To znaczy, że ponad 77 000 placówek państwowych ma otrzymać dofinansowanie. Dodatkowo aż 728 z nich ma zostać dostosowane pod dzieci niepełnosprawne.

Zdjęcie Program „Maluch plus” - ZMIANY – jest się z czego cieszyć! #1

Koszty pobytu dziecka w placówkach państwowych i prywatnych znacznie różnią się.

To prawda, że kwota, jaką musimy płacić za pobyt naszego dziecka w żłobku państwowym lub prywatnym znacznie różni się. Minister Elżbieta Rafalska wspomina, że do tej pory różnica wynosiła około 419 złotych.

Jednak od tego roku, będzie przysługiwała zmniejszona o 100 złotych opłata miesięczna, rodzicom, którzy posyłają swoje dzieci do placówek niepublicznych. Oprócz tego ma powstać około 27 000 nowych miejsc dla dzieci.

Aby bezpieczeństwo naszych dzieci było na najwyższym poziomie, każdy opiekun będzie musiał przejść szkolenia z zakresu przeprowadzania pierwszej pomocy u dziecka. Dzięki temu w żłobkach ma być o wiele bezpieczniej.

To chyba dobre zmiany? Są tu rodzice małych dzieci? Ciekawi nas Wasza opinia na ten temat!

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *