Prezent dla księdza z okazji komunii? Skąd ten pomysł?

To prawda, że prezenty komunijne to spory problem dla rodziców oraz dla gości. Ile dać lub co kupić to pytania, które spędzają sen z powiek.

Trzeba przyznać, że skala prezentów rośnie każdego roku, a to oczywiście wiąże się z coraz to większymi wydatkami.

Oprócz prezentu wielkim kosztem dla rodziców jest przyjęcie dla gości, a także często dochodzą do tego noclegi w hotelu. Jednak to jeszcze nie koniec wydatków!

Jak się okazuje, jakiś czas temu pojawiła się nowa „tradycja”. Mowa tutaj o kupnie prezentu komunijnego dla księdza…

Dzisiaj opiszemy krótką historię 35-letniej kobiety oraz jej szok i niedowierzanie. Kobieta ta zawsze wszystko miała dokładnie przemyślane i skalkulowane. Zawsze dobrze namyśliła się, zanim wydała na coś pieniądze. Miesiąc, w którym jej syn Karol miał przystąpić do pierwszej komunii, z pewnością wiązał się z wielkimi wydatkami.

Zdjęcie Prezent dla księdza z okazji komunii? Skąd ten pomysł? #1

Dlatego też kobieta już wcześniej odłożyła na ten cel pieniądze. W planach był prezent dla syna, niewielkie przyjęcie dla najbliższych itp.

Jednak jak wcześniej wspominaliśmy, coraz bardziej popularne staje się obdarowywanie księży, katechetów czy sióstr zakonnych. Matka Karola nigdy nie słyszała o takiej tradycji, dlatego, kiedy dowiedziała się o tym na jednej z wywiadówek była po prostu w szoku.

Kobieta zaznaczyła, że zarabia 2000 złotych na rękę i musi za to utrzymać mieszkanie, wykarmić rodzinę, utrzymać dziecko, a teraz przyszło jej zorganizować przyjęcie i kupić dziecku prezent. A teraz jeszcze dowiedziała się, że należy się złożyć na prezent dla księdza.

Z reguły wszystko nakręcają sami rodzice. Dlatego też często jest tak, że prezent otrzymuje nie tylko ksiądz, ale także siostry, które pomagały w przygotowaniach do komunii.

Rodzice zapytali jedną z nich, co by chciała otrzymać, jednak ta na początku powiedziała, że nic nie potrzeba. Jednak po dłuższym namyśle powiedziała, że chciałaby otrzymać perfumy Armaniego…

Z kolei jeden z księży poprosił o całą filmową sagę Władcy Pierścieni na DVD (koszt nawet 400 zł). Inni rodzice zdecydowali się na zakup voucheru na konfesjonał lub nowe kielichy do kościoła. Jeszcze inni ufundowali księdzu nową sutannę.

Wielu rodzicom nie podoba się ta nowa tradycja. Jeszcze parę lat temu nikt o tym nie słyszał. A to przecież wielki wydatek dla tych uboższych rodzin. Komunijne wydatki i tak są bardzo wysokie…

Co o tym myślicie? Należy się księdzu prezent?

Ciekawią nas Wasze opinie.

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *