Pożar Dworca Świebodzkiego! Słychać wybuchy, są ranni!

Wiadomość z ostatniej chwili wstrząsnęła stolicą Dolnego Śląska. W piwnicach Dworca Świebodzkiego pojawił się ogień. Wstępne informacje potwierdzają, że prawdopodobniej pożar Dworca Świebodzkiego spowodowały fajerwerki lub inne materiały pirotechniczne.

Pożar Dworca Świebodzkiego!

Prawdopodobnie jedna osoba jest reanimowana, a kolejnych 9 osób jest poszkodowanych. Co chwilę słychać wybuchy. Do pożaru doszło przed godziną 17 i ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień pojawił się pod główną halą w pomieszczeniach piwnicznych. Na miejscu pracuje 9 zastępów straży pożarnej.

Pożar Dworca Świebodzkiego!
Fot. wykop.pl

Jako pierwsza o pożarze poinformowała Gazeta Wrocławska. Z informacji wynika, że liczba osób poszkodowanych może wzrosnąć. Aż do godziny 19 trwały poszukiwania jednej z osób, która znajdowała się w miejscu zajętym przez ogień. Parawan, który pojawił się przed dworcem, może świadczyć o tym, że trwa reanimacja.

Resztę osób udało się ewakuować. Ekipy z karetek pogotowia udzielają im pomocy medycznej. Jak donosi jeden z dziennikarzy WP Łukasz Kuczera, jedna osoba trafiła do specjalistycznej placówki w Nowej Soli, gdzie leczy się bardzo ciężkie oparzenia.

Zamknięta dla ruchu jest część ulicy Robotniczej i plac Orląt Lwowskich. Funkcjonariusze Policji kierują ruchem przed Dworcem Świebodzkim.

Przypomnijmy, że Dworzec Świebodzki oddano do użytku w 1842 roku, a od 1991 jest on wyłączony z ruchu kolejowego. W środku mieści się teatr i muzeum kolejek elektrycznych, a także firmy handlowo-usługowe. Ponowne uruchomienie kursów pociągów było zaplanowane na przyszłą dekadę.

Zdjęcie: http://wykop.pl

To może Cię zainteresować: Wypadek ciężarówki na obwodnicy Lublany. SZOK! [WIDEO]

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *