Politycy komentują atak na prezydenta Gdańska. Krystyna Pawłowicz przesadziła!

Jak wszyscy już wiecie, finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazał się tragiczny dla prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem. Lekarzom nie udało się go uratować.

Od momentu, kiedy lekarze walczyli o życie Adamowicza, politycy zaczęli komentować brutalny atak w mediach społecznościowych. Głównie przekazywali wyrazy współczucia. Niestety nie wszyscy.

Krystyna Pawłowicz postanowiła się wyróżnić. Znana jest z ostrych i często szokujących wypowiedzi. Na Twitterze rozpoczęła się wymiana zdań pomiędzy blogerem Piotrem Wielguckim, a Krystyną Pawłowicz. Przypomnijmy, że Piotr Wielgucki od wielu lat zwalcza działalność fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zdjęcie Politycy komentują atak na prezydenta Gdańska. Krystyna Pawłowicz przesadziła! #1
https://www.instagram.com/p/BqvO_8IHFhB/

Mimo że posty zostały już usunięte, to jak dobrze wiecie, w internecie nic nie ginie.

Krystyna Pawłowicz:

„Owsiak wzbudza w ludziach wielkie negatywne emocje z powodu skrajnie kontrowersyjnej postawy, szczerzenia nienawiści i hejtu, poniżania innych jak też z powodu finansowania z puszek działalności „pozamedycznej”, a przy tym swej arogancji, że powinien odejść”.

„Od dawna kompromituje sobą samą ideę, jest zakłamany lżąc Kościół i jednocześnie śląc dzieci pod kościół po datki. Owsiak musi odejść, bo skłócanie przez niego ludzi, szczucie na innych źle się skończy. Owsiak MUSI odejść. Dla dobra sprawy i bezpieczeństwa innych”.

Zdjęcie Politycy komentują atak na prezydenta Gdańska. Krystyna Pawłowicz przesadziła! #2
https://www.facebook.com/KrystynaPawlowicz/photos/a.190778790994517/2423500857722288/?type=3&theater

Trzeba zaznaczyć, że jako jeden z pierwszych wypowiedział się prezydent Andrzej Duda.

„Zwykle różnimy się z Panem Prezydentem Pawłem Adamowiczem w poglądach, jak powinny być prowadzone sprawy publiczne i sprawy Polski, ale dziś bezwarunkowo jestem z Nim i Jego Bliskimi, tak, jak – mam nadzieję – wszyscy nasi Rodacy. Modlę się o Jego powrót do zdrowia i pełni sił”.

Premier Mateusz Morawiecki również postanowił skomentować całe zajście.

„Atak na życie i zdrowie Pawła Adamowicza jest godny najwyższego potępienia. Zobligowałem ministra @jbrudzinski do przekazywania mi na bieżąco wszelkich informacji dotyczących tej sytuacji. Myślami i modlitwą jesteśmy teraz z prezydentem Adamowiczem”.

Joachim Brudziński, czyli minister spraw wewnętrznych zaznaczył, że wszystkie okoliczności tego tragicznego wydarzenia muszą zostać wyjaśnione.

„Atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza to akt niewytłumaczalnego barbarzyństwa. Jestem w kontakcie z @PolskaPolicja wszystkie okoliczności tego wydarzenia muszą zostać dogłębnie wyjaśnione”.

Również Donald Tusk zachęcał do modlitwy za Adamowicza. Tusk także pochodzi z Gdańska.

„Módlmy się wszyscy za Prezydenta Adamowicza. Pawle, jesteśmy z Tobą”.

Jak widać, większość polityków wspierała prezydenta Gdańska w tak trudnych chwilach.
Chcielibyśmy, aby w naszym kraju było mniej nienawiści. Łączmy się nie tylko w trudnych chwilach, ale także w prostych codziennych sprawach.

Wyrazy współczucia dla bliskich pana prezydenta Pawła Adamowicza.

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *