Płatność kartą na tacę – terminal w kościele…

Myślicie, że Kościół nie idzie z duchem czasu? Jesteście w błędzie. Kościół również podąża za nową technologią, czego dowodem jest nowa opcja płatności w lubelskiej parafii. Nie masz gotówki, żeby dać na tacę? To nie problem – płatność kartą na tacę w opłatomacie będzie możliwe!

Płatność kartą na tacę

Jeszcze nie wiadomo dokładnie, w którym kościele na Lubelszczyźnie pojawi się tzw. opłatomat. Wiadomo, że chodzi o Lublin. Księża z tej parafii podkreślają, że chodzi im o to, żeby wierni mieli wybór. Bardzo prawdopodobne jest to, że maszyna będzie stała w przedsionku kościoła. Wierni będą mogli w ten sposób przekazywać pieniądze na cele charytatywne.

Podobno coraz więcej parafii interesuje się takim rozwiązaniem…

Wiadomo, że nad rozwojem technologicznym, czyli unowocześnieniem starej instytucji, jaką jest Kościół, pracują firmy, które bardzo szybko dostrzegły nowe źródło zarobkowania.

Póki co opłatomat jest formą eksperymentu, jednak wydaje się nam, że ta forma wspierania Kościoła ma racje bytu.

„(…) duchowni po prostu się zorientowali, że młode pokolenie funkcjonuje poza tacą”.

 

Płatność kartą na tacę

Dr Makowski, publicysta uważa, że transakcje bezgotówkowe będą standardem w Kościele w ciągu kilkunastu lat, jednak na razie to taca pozostanie głównym sposobem wpłacania datków przez wiernych.

Proboszcz Parafii Matki Bożej Bolesnej w Nysie podkreślił, że wierni sami poprosili o postawienie opłatomatu kościele. To prawda, że coraz więcej osób nie nosi przy sobie gotówki. Do płatności używają kart płatniczych oraz telefonów, dlatego są problemy ze składaniem ofiar na tacę, bo po prostu ktoś nie jest już przyzwyczajony do noszenia przy sobie gotówki.

To jeszcze nic!

Firma Hilltech z Warszawy zaproponowała donacjomat z opcją generowania PIT-ów!

Podsumowując – właśnie trwają przygotowania do uruchomienia opłatomatu w Lublinie. Ciekawi jesteśmy, jak sprawdzi się ten pomysł…

Ciekawostką jest to, że już w ubiegłym roku w jednej z parafii w Jastrzębiej Górze pojawił się terminal płatniczy. Jednak urządzenie leżało w zakrystii.

Oprócz tego Mastercard wraz z Caritasem również zapowiedzieli własny donacjomat, który służyć będzie do zbierania datków poza terenem kościoła.

 

To może Cię zainteresować: Kiedy poszła do księdza po zaświadczenie, nie sądziła, że wybiegnie z kościoła zawstydzona…

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *