Płacą 50 000 złotych za leżenie w łóżku! Praca marzeń?

Ostatnio pojawiła się nietypowa oferta pracy. NASA i ESA poszukują chętnych osób do swojego nowego projektu badawczego. Płacą 50 000 złotych za 60 dni leżenia w łóżku! Brzmi pięknie?

Naukowcy pracują obecnie nad problemem zaniku mięśni u astronautów, którzy przebywają w kosmosie. Nowy projekt naukowców z NASA i ESA nosi nazwę AGBRESA 2019. Czas trwania projektu wyniesie dokładnie 89 dni. 60 dni to testy, a 29 dni aklimatyzacja.

Jeżeli jesteś zainteresowany taką pracą, to chęć wzięcia udziału w projekcie możesz zgłosić pod tym linkiem https://www.dlr.de/me/desktopdefault.aspx/tabid-7713/16004_read-53046/

Wszystko ma się odbyć w Kolonii. Ochotnicy będą przez 60 dni leżeć, a ich głowy będą lekko pochylone do tyłu. Dodatkowo każde ramię przez cały czas będzie musiało dotykać materaca. Leżąc przez 60 dni w łóżku, uczestnicy projektu będą jedli, ćwiczyli, brali prysznic oraz korzystali z komputera. Wszystkie te czynności będą wykonywać, leżąc w łóżku.

Zdjęcie Płacą 50 000 złotych za leżenie w łóżku! Praca marzeń? #1

Podczas trwania całego projektu zostaną przeprowadzone pewne eksperymenty. Ich zadaniem będzie dokładne przeanalizowanie funkcji sercowo-naczyniowych, metabolizmu, sprawności poznawczej, siły mięśni i równowagi.

Dlaczego akurat 60 dni w łóżku? Ma to przynieść porównywalne efekty, jeżeli chodzi o zanik mięśni, który tak często pojawia się u osób przebywających na stacji kosmicznej.

O zdrowie uczestników projektu będą dbać specjalne systemy takie jak np. wirówka. Ochotnicy wraz ze swoim łóżkiem będą regularnie odwiedzać tzw. wirówkę. Ta z kolei ma zagwarantować odpowiedni przepływ krwi.

Kto może zgłosić się na ochotnika?

Wszystkie osoby w wieku 24 – 55 lat o wzroście 153 do 190 centymetrów. Ważne! Osoby te nie mogą mieć żadnych problemów zdrowotnych. Dyrektor DLR, Jens Jordan zapowiedział, że do nowego projektu zatrudnią 12 osób.

Kto chciałby poleżeć przez 60 dni za 50 000 złotych?

Podobne Posty

1 Komentarz

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *