Piotr Kraśko planuje zmienić córce imię! Jaki jest tego powód?

Być może słyszeliście już najświeższe informacje o tym, że Piotr Kraśko wraz z Karoliną Ferenstein-Kraśko planują zmienić swojej córeczce imię.

Para wychowuje trójkę dzieci. 3,5-letnią Laurę, 10-letnią Aleksandrę oraz 12-letniego Konstantego. Bez problemu w mediach społecznościowych znajdziecie wiele zdjęć pary wraz z dziećmi. Na wielu fotografiach widzimy całą rodzinkę na łonie natury. Z pewnością ma to związek z częstymi wyjazdami do Gałkowa, gdzie Karolina prowadzi stadninę koni.

Zmiana imienia, o której pisaliśmy w tytule tego artykułu, dotyczy najmłodszego dziecka Piotra i Karoliny. Przyjaciel rodziny ujawnił w rozmowie z Faktem, że praktycznie każdy zwraca się do 3,5 -letniej Laury – Lara. Nawet Laura przedstawia się właśnie jako Lara.

Dziewczynka nie znosi, kiedy inni zwracają się do niej, używając jej prawdziwego imienia. Najwidoczniej po prostu go nie lubi, a z pewnością nie cierpi, jak się do niej mówi zdrobniale Laurka.

To właśnie dlatego Piotr i Karolina postanowili coś zmienić, a dokładniej imię swojej córki.

„To faktycznie dla nas jest Lara. Teraz trzeba tylko zająć się złożeniem odpowiednich dokumentów”.

Jak to jest ze zmianą imienia w naszym kraju?

Ustawodawca dopuszcza dokonanie zmiany imienia tylko z ważnych powodów.
Uprawnieni są wszyscy obywatele polscy, cudzoziemcy, którzy uzyskali w Rzeczypospolitej Polskiej status uchodźcy oraz cudzoziemcy, których miejscem pobytu stałego jest Polska.

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *