Pamiętacie skandal „dieselgate”? Teraz na pustyni leży ponad 7 miliardów dolarów!

Afera dieselgate dotyczyła samochodów wyposażonych w silniki, które nie spełniały amerykańskich norm emisji azotu i dwutlenku węgla. Tylko w USA koncern Volkswagen musiał odkupić od właścicieli aż 350 000 aut. Cała operacja pochłonęła 7,4 mld dolarów.

Odkupione samochody zostały zaparkowane na pustyni w Kalifornii. Widok zaparkowanych obok siebie setek tysięcy samochodów robi wrażenie. Niestety, ale te samochody już nigdzie nie pojadą. Zdjęcie poniżej przedstawia widok pustyni, która znajduje się obok lotniska logistycznego Victorville w Kalifornii, na północny wschód od Los Angeles.

Zdjęcie Pamiętacie skandal „dieselgate”? Teraz na pustyni leży ponad 7 miliardów dolarów! #1

Kiedy rozpoczęła się cała akcja odkupywania samochodów od swoich klientów, Volkswagen miał nie lada problem. Gdzie składować te wszystkie samochody? Na początku koncern wynajął stadion piłkarski w Detroit, a także młyn papierniczy w Minnesocie. Jednak nie spodziewali się, że liczba zwracanych samochodów będzie tak szybko rosła.

Jeannine Ginivan, rzeczniczka Volkswagena przekazała do prasy oświadczenie, w którym poinformowała, że składowisko samochodów, jak to na pustyni w Kalifornii, to sposób na odpowiedzialne składowanie pojazdów, które marka odkupuje od klientów zgodnie z porozumieniem pomiędzy Volkswagenem, a rządem USA.

„Samochody te składowane są w tym miejscach tymczasowo, zapewniamy im regularne serwisowanie tak, aby ich obecność nie wpływała negatywnie na środowisko, oraz by zapewnić ich sprawność. Chcemy, by mogły być w większości ponownie sprzedane lub eksportowane z USA, jak tylko amerykańskie organy egzekucyjne na to pozwolą, a my będziemy mogli wprowadzić odpowiednie modyfikacje”.

Na początku plan był taki, żeby zezłomować wszystkie samochody. Jednak obecnie sporo mówi się o przywróceniu ich na rynek i to nawet w USA. Konieczne jednak będą modyfikacje tych pojazdów, aby spełniały normy emisji. Wiele osób wątpi w powodzenie tego planu, ponieważ może upłynąć naprawdę sporo czasu, zanim ludzie ponownie zaufają marce.

Zdjęcie Pamiętacie skandal „dieselgate”? Teraz na pustyni leży ponad 7 miliardów dolarów! #2

Myślicie, że 7,4 mld dolarów to koniec? Ogromne składowisko samochodów na pustyni to dopiero początek. Koncern ma podobno wydać nawet 25 mld dolarów na odkupienie samochodów od właścicieli i dealerów, a także na kary dla rządowych i stanowych agencji, które zajmują się ochroną środowiska. Akcja o nazwie „buy-back” ma trwać jeszcze przez cały 2019 roku. Dotyczy prawie pół miliona pojazdów Audi oraz Volkswagen.

Na poniższym video możecie zobaczyć jak wygląda to ogromne składowisko samochodów.

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *