Oto 5 urządzeń, które pobierają prąd nawet wtedy, kiedy są wyłączone

Większość osób wierzy w to, że wystarczy wyłączyć urządzenie, aby nie pobierało ono prądu. W rzeczywistości jednak wiele z nich nawet będąc wyłącznymi pobiera sporą ilość energii z gniazdka. Co należy więc odłączać od prądu?

#Ładowarka do telefonu

Zdjęcie Oto 5 urządzeń, które pobierają prąd nawet wtedy, kiedy są wyłączone #1
fot. shutterstock

Ładowarka podłączona do gniazdka, ale nie odłączona od telefonu wciąż pobiera minimalne ilości prądu. Jest to ilość bardzo mała, jednak w skali roku podwyższa nasz rachunek o kilka – kilkanaście złotych.

#Czujnik w telewizorze

Zdjęcie Oto 5 urządzeń, które pobierają prąd nawet wtedy, kiedy są wyłączone #2
fot shutterstock

Kiedy wyłączamy telewizor pojawia się czerwona, mała dioda. Jest to czujnik, który czeka na sygnał pilota i włączenie telewizora. Pobiera on dość dużo prądu. Warto więc wyłączać go na noc przyciskiem w telewizorze. Ciągła praca czujnika w tv powiększa nasz rachunek o ok. 100 zł w ciągu roku.

#Laptop w stanie uśpienia

Zdjęcie Oto 5 urządzeń, które pobierają prąd nawet wtedy, kiedy są wyłączone #3
fot. shutterstock

Pomimo tego, że uśpiony laptop nie wykazuje żadnych objawów funkcjonowania i tak pobiera sporą ilość prądu. Najlepiej więc wyłączyć laptop i odłączyć zasilacz (zasilacz należy odłączyć również od gniazdka).

#Zegary w urządzeniach

Zdjęcie Oto 5 urządzeń, które pobierają prąd nawet wtedy, kiedy są wyłączone #4
fot. shutterstock

Odtwarzacze DVD, routery, czy dekodery zazwyczaj wyświetlają godzinę po ich wyłączeniu. Niepotrzebnie więc marnujemy prąd. Małe, niepozorne wyświetlacze powiększają nasz rachunek za prąd.

#Kuchenka mikrofalowa

Nawet jeśli nie korzystamy z niej w ogóle, a jest ona podłączona do gniazdka, to niepotrzebnie zużywa prąd. Prąd pobiera wyświetlacz godziny oraz czujnik. Jeśli więc nie korzystasz z mikrofalówki zbyt często, odłącz ją od prądu.

Zdjęcie Oto 5 urządzeń, które pobierają prąd nawet wtedy, kiedy są wyłączone #5
fot. shutterstock

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *