Ogromny napiwek! Kelnerka doznała szoku!

 

Chyba każdy z Was wielokrotnie zostawiał napiwek przy barze czy w restauracji. Napiwek to nic innego jak wyraz naszego zadowolenia za obsługę, czy bardzo smaczny posiłek. Mało osób wie, ale w niektórych krajach napiwek jest tzw. niepisanym przymusem. U nas tak nie jest, więc dajemy go według uznania. Najczęściej jednak jest to od 5 do 20 procent od wysokości rachunku. Dzisiaj jednak chcemy opisać historię pewnej Pani, która dostała ogromny napiwek.

ogromny napiwek

Ogromny napiwek

Jedna z kelnerek we włoskiej restauracji w Ohio doznała szoku, kiedy zobaczyła, ile zostawił jej pewien nieznajomy. Nie bez powodu nazwała go aniołem.

Od wielu lat Samantha Meyer pracuje jako kelnerka we włoskiej restauracji Mama Catena Vino e’Cucina. Już wielokrotnie w swojej karierze była nagradzana wysokimi napiwkami za świetną obsługę. Taka gratyfikacja ze strony klientów pozwala jej naprawdę sporo dorobić do podstawy, którą otrzymuje jako wynagrodzenie.

Jednak nikt się nie spodziewał, a w szczególności Samantha jakiej wysokości będzie jej najwyższy napiwek w karierze.

To był wieczór jak każdy inny – przynajmniej tak się wydawało. Na sali wśród gości restauracji siedziała sobie bardzo miła para w średnim wieku. Samantha wedle życzenia podała im jedno wino i kilka przekąsek. Rachunek za to zamówienie opiewał na 92 dolary.

Samantha za obsługę otrzymała napiwek w wysokości 100 dolarów. Nie mogła w to uwierzyć więc podeszła do pary i powiadomiła ich, że prawdopodobnie zaszła pomyłka.

Małżeństwo jednak szybko odpowiedziało:

„Byłaś wspaniała, a to miejsce jest cudowne. Chcielibyśmy, żebyś miała miły wieczór”.

Jak się domyślacie, radość Samanthy była ogromna. Jednak na tym nie koniec historii…

Dosłownie kilka minut później para postanowiła zamówić jeszcze jedną butelkę tego samego wina, ale tym razem z opcją „na wynos”.

Samantha zweryfikowała płatność i doznała szoku po raz kolejny. Od razu wybiegła za nimi z lokalu, aby ponownie upewnić się, czy nie doszło do pomyłki.

„Przepraszam, ale tym razem jednak popełnił pan błąd?”

Nic z tych rzeczy. Uprzejme małżeństwo tym razem zostawiło jej napiwek w wysokości 970 dolarów!

Samantha nie miała pojęcia, jak mogłaby się odwdzięczyć parze, która właśnie pozwoliła jej na bezproblemową spłatę zaległych rachunków.

Najwidoczniej cuda się zdarzają!

 

To może Cię zainteresować: InPost ostrzega! Oszuści w natarciu! Uważaj na sms!

Podobne Posty

3 Komentarze

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *