Nowe śmiertelne wyzwanie w sieci! Vacuum challenge! O co chodzi?

Raz na jakiś czas w internecie pojawia się nowy challenge. Najgorsze jednak jest to, że większość z nich stanowi wielkie niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia. Teraz lekarze przestrzegają przed vacuum challenge!

W internecie pełno jest „niewinnych zabaw”. Jednak to tylko z pozoru zwykła zabawa. Vacuum challenge też wydaje się tylko zabawą, a jednak jest bardzo niebezpieczne.

Najnowsze wyzwanie może zebrać śmiertelne żniwo. Cała zabawa polega na tym, że dzieci wchodzą do plastikowych worków, a ich opiekunowie odsysają powietrze za pomocą odkurzacza.

Najgorsze jest to, że podczas takiej zabawy zarówno dzieci, jak i rodzice mają świetną zabawę. Chyba nikt nie jest świadomy tego, jak bardzo może być to niebezpieczne.

Eksperci twierdzą, że narażamy własne dzieci na uduszenie. Kiedy zaczynamy wysysać powietrze z worka, ten może zacisnąć się na szyi dziecka, odcinając dopływ tlenu do mózgu.

„Komórki mózgowe są niezwykle wrażliwe na niedobór tlenu i mogą zacząć obumierać w ciągu pięciu minut po odcięciu dopływu tlenu” – tak skomentował nowe wyzwanie amerykański Narodowy Instytut Zaburzeń Neurologicznych.

Lepiej znaleźć sobie inną lepszą i bezpieczniejszą zabawę!

Ku przestrodze!

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *