Niepokojące newsy dla fanów Huawei – już w sierpniu użytkownicy smartfonów mogą mieć problemy.

Wojna handlowa między USA a Chinami przybiera na sile, a jej skutki odczuwamy także w Europie. Prezydent Trump kazał wciągnąć Huawei na „czarną listę”, jak nieoficjalnie nazywa się „Entity List”. Oznacza to, że Chińczycy nie będą mieli gdzie się zaopatrzyć w komponenty do telefonów i tabletów, ale na tym nie koniec. Inne firmy też zawieszają współpracę z chińskim gigantem, co już za chwilę może mieć przykre konsekwencje dla każdego posiadacza elektroniki od Huawei.

Obecnie telefon bez dostępu do aplikacji wychodzi z użytku, a Google właśnie zaczął straszyć możliwością rozwiązania umowy z Chinami. Jeśli do tego dojdzie, chińskie smartfony nie obsłużą m.in. Gmaila, YouTube’a czy sklepu z aplikacjami i grami. Niestety, to nie tylko czcze pogróżki. Od początku maja licząc, Huawei ma tylko trzy miesiące na zakupienie komponentów w Stanach, potem będzie to niemożliwe aż do ewentualnego odwołania. Co zatem stanie się z markami Huawei i Honor, pozostaje wielką tajemnicą. Na tym jednak nie koniec… Inne firmy też podążają śladem polityki Trumpa, przez co Huawei może zostać bez procesorów i modemów umożliwiających łączność bezprzewodową, za co odpowiada np. brytyjskie ARM. Problemem są również karty pamięci produkowane przez SD Associate. Przykłady można mnożyć, a jaki ma to realny wpływ na przeciętnego użytkownika smartfonu lub tabletu od Huawei?

Zdjęcie Niepokojące newsy dla fanów Huawei - już w sierpniu użytkownicy smartfonów mogą mieć problemy. #1

Szef marki, Richard Yu, zapewnia, że do końca sierpnia żaden z klientów nie odczuje najmniejszych zmian, a firma już pracuje nad wdrożeniem własnego systemu operacyjnego, co pozwoli im uniezależnić się od zewnętrznych wykonawców. Przedstawiciele Huawei uspokajają, że po 19 sierpnia wszystko będzie dalej działało bez zarzutu, choć konflikt z Google może świadczyć o czymś przeciwnym. Jeśli rząd amerykański nie dojdzie do kompromisu z chińskim bądź Chińczycy nie znajdą dobrych rozwiązań na sprawne telefony bez konieczności posiłkowania się firmami zagranicznymi, użytkowników Huawei i tak czekają kłopoty.

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *