Nie 500 plus, a 1000 plus? Kolejny pomysł polityków

Sezon wyborczy rozpoczęty. Z pewnością będziemy świadkami prześcigania się polityków z pomysłami na różne dofinansowania i pakiety społeczne. Od momentu, w którym pojawiło się 500 plus, każda kolejna partia mówi o wielkich planach, które mają zapewnić pieniądze dla rodzin. Dzisiaj mamy dla Was kolejną informację – Jarosław Gowin proponuje 1000 plus.

Ostatnio Jarosław Gowin był gościem programu TVN24. Podczas rozmowy zdradził, że chciałby przekonać swoich kolegów do swojego pomysłu. Uważa, że o wiele lepszym pomysłem zamiast 500 plus na pierwsze dziecko, jest 1000 plus na trzecie dziecko.

Jak pamiętacie, niedawno PiS ogłosił plan „Nowa piątka”. Program dotyczy między innymi zlikwidowania podatku dochodowego dla osób poniżej 26 roku życia, obniżenie stawki PIT oraz kosztów pracy. Dodatkowo PiS chce przywrócić połączenia autobusowe oraz wprowadzić tzw. trzynastkę dla emerytów. Nie zabrakło także najważniejszego elementu programu, czyli 500 plus na pierwsze dziecko.

Zdjęcie Nie 500 plus, a 1000 plus? Kolejny pomysł polityków #1

Jednak pomysł z dodatkiem 500 zł już na pierwsze dziecko, spotkał się z mieszanymi uczuciami. Obecnie świadczenie jest przyznawane na drugie i kolejne dziecko. Ekonomiści cały czas biją na alarm, że na taki program Polski po prostu nie stać. Jednak mimo wszystko 500 plus ma być przyznawane już na pierwsze dziecko.

Jarosław Gowin podczas rozmowy w TVN24 został zapytany o koszty wprowadzenia takich rozwiązań. Sam podkreślił, że te perspektywy budzą jego głęboki entuzjazm.

Wypowiedział się także na temat, jak zmieniłby program 500 plus:

„Gdyby była alternatywa, zapewne bym namawiał kolegów z rządu do tego, żebyśmy raczej poszli w stronę prodemograficzną, czyli zamiast 500 plus na pierwsze dziecko, to na przykład 1000 zł na trzecie”.

Jak oceniacie pomysł wicepremiera?

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *