Największy pies świata! Ma ponad 2 metry! Piękny!

Oto Freddy, największy pies świata. Mierzy ponad 2 metry, ale jako szczeniaczek był bardzo mały i słaby. Właścicielką tego pięknego czworonoga jest Claire Stoneman, która pochodzi z Southend-on-Sea w Wielkiej Brytanii. Dokładnie 7 lat temu przygarnęła dwa szczeniaki doga niemieckiego.

Największy pies świata

Freddy był najmniejszy i najsłabszy z całego miotu. Prawdopodobnie z tego powodu jego matka nie chciała go karmić i ciągle go odrzucała. Kiedy Claire dowiedziała się o tym, bez wahania wzięła do siebie dwójkę – Freddiego i Fleur. Szczeniaczki bardzo szybko zaczęły rosnąć i chyba nikt nie spodziewał się, że ten najmniejszy – Freddy wyrośnie na tak wielkiego psa.

 

Największy pies świata

Kiedy stanie na tylnych łapach mierzy aż 2,24 metra! Poprzedni rekordzista żyjący w Wielkiej Brytanii mierzył „tylko” 1,89 metra. Rekordowy Freddy szybko został wpisany do księgi rekordów Guinessa jako największy pies świata. Wcześniej największym psem na świecie był Zeus ze Stanów Zjednoczonych. Ten nieżyjący już od 2014 roku dog niemiecki, w wieku 6-lat miał dokładnie tyle wzrostu co Freddy.

Jedynym minusem jest to, że zarówno Freddy, jak i jego siostra Fleur cały czas coś niszczą. Jak twierdzi Claire, ich właścicielka, do tej pory zniszczyły, a raczej zjadły aż 26 kanap z jej salonu…

Ile je Freddy?

Fakt. Posiadanie takiego psa wymaga dużej ilości pożywienia. Każdego dnia Freddy i Fleur zjadają około 300 g wątroby, 250 g zapiekanych steków i jeden kilogram mielonej wołowiny. Każdego roku ich właścicielka wydaje na jedzenie dla swoich psów około 10 000 funtów.

Ciekawostką jest to, że Freddy nie posiada miski na wodę. Pije prosto ze zlewu, stojąc na czterech łapach…

Spójrzcie tylko jaki jest piękny!

Czy ktoś z Was ma jakiegoś wielkiego psa? Z pewnością! Ale czy jego postura, choć troszkę zbliżona jest do Feddiego? Jeżeli tak, to bardzo prosimy o wrzucenie zdjęć swoich czworonogów w komentarzach!

To może Cię zainteresować: Pies z ogonem na głowie! Już jest gwiazdą Internetu.

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *