Największa krowa świata! KROWA GIGANT! SZOK!

Wielkość tego byka uchroniła go przed rzeźnią. 7-letni samiec bydła domowego jest absolutnym rekordzistą. Ma 194 cm wzrostu i waży 1400 kg!

Krowa gigant imieniem Knickers pochodzi z zachodniej Australii i góruje nad wszystkimi zwierzętami w stadzie. To właśnie na farmie w Australii spędzi całe swoje życie, ponieważ w całym kraju nie ma takiej rzeźni, która poradziłaby sobie z tak wielkim okazem.

Zdjęcie Największa krowa świata! KROWA GIGANT! SZOK! #1

Cały świat zachwyca się rozmiarami tej krowy. Piszą o niej media na całym świecie. Właściciel byka, Geoff Pearson próbował wystawić go na aukcję, ale nie kupiła go żadna wytwórnia mięsa. To właśnie wtedy Geoff postanowił, że resztę życia Knickers spędzi na farmie oddalonej o 136 km na południe od Perth.

Od dłuższego czasu właściciel krowy odbiera co kilka minut telefon od dziennikarzy. Wszystko zaczęło się od momentu, kiedy media po raz pierwszy napisały o olbrzymim byku. Knickers to byk rasy holsztyńsko-fryzyjskiej. Został kupiony jako przywódca stada, jednak nie nadaje się do hodowli, ponieważ jest wykastrowany.

Jak powiedział jego właściciel, Geoff Pearson: „Zawsze wyróżniał się spośród innych, jest jednak trochę większy. […] Wyróżniał się, więc stwierdziliśmy, czemu by go nie zostawić, skoro nikomu nie przeszkadza”.

Zdjęcie Największa krowa świata! KROWA GIGANT! SZOK! #2

Kiedy po pewnym czasie właściciel zorientował się, że byk cały czas rośnie, było już za późno na sprzedaż. Jak wspomina: „Żadna rzeźnia by sobie z nim nie poradziła”.

Dodatkowo inne krowy go uwielbiają i setkami idą za nim do zagrody. Oprócz swoich gabarytów Knickers wyróżnia się tym, że jest czarno-biały. Większość krów na farmie ma kolor ciemnobrązowy. Pearson jest właścicielem aż 20 000 sztuk bydła gospodarczego.

Ciekawe czy jeszcze urośnie 🙂

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *