Najszybsze sposoby na zamarznięte szyby w aucie! Musisz je znać!

Męczy Cię codzienne skrobanie szyb o poranku? Nie Ty jeden masz z tym problem. Komu się chce stać na mrozie i skrobać zamarznięte szyby? Chyba nikt tego nie lubi, tym bardziej że z reguły zawsze spieszymy się do pracy.

Dlatego dzisiaj postanowiliśmy uprościć Wam nieco tę czynność. Poniżej znajdziecie kilka sposobów na pozbycie się porannych kłopotów związanych ze skrobaniem szyb.

WYKORZYSTAJ ALKOHOL

To bardzo szybki i skuteczny sposób. Wystarczy, że do butelki ze spryskiwaczem wlejesz 1/3 wody i 2/3 np. izopropanolu. Taką mieszkanką spryskaj całą szybę i patrz, jak lód szybko znika!

WYKORZYSTAJ OCET

Jeżeli nie masz alkoholu izopropylowego lub denaturatu to śmiało możesz zastąpić go octem! Wystarczy, że zmieszasz go z wodą w proporcjach 2/3 octu i 1/3 wody. Taka mieszanka nie dość, że szybko rozpuści lód, to jeszcze zabezpieczy szybę przed jego ponownym pojawianiu się.

Zdjęcie Najszybsze sposoby na zamarznięte szyby w aucie! Musisz je znać! #1

ZAPAROWANE SZYBY

Tak naprawdę to nie musicie używać powyższych mieszanek. Możecie poradzić sobie także na inne sposoby. Wszystko czego potrzebujesz to wiedza, jak odpowiednio ustawić nawiew w swoim samochodzie.

Zdjęcie Najszybsze sposoby na zamarznięte szyby w aucie! Musisz je znać! #2

Po pierwsze włącz grzanie na maksimum, a następnie włącz klimatyzację. Mało kto wie, ale klimatyzacja używana zimą pomaga bardzo szybko „wyssać” wilgoć z auta.
Warto także pamiętać, aby wyłączyć cyrkulację powietrza wewnątrz auta.

Zdjęcie Najszybsze sposoby na zamarznięte szyby w aucie! Musisz je znać! #3
Oprócz tego warto pamiętać, że uchylenie okna w samochodzie skutecznie zapobiega parowaniu szyb, a w konsekwencji nie będą one zamarzać. Możesz także umyć szyby przy pomocy zwykłej pianki do golenia. To naprawdę działa. Dzięki temu będziesz miał spokój z zaparowanymi szybami na kilka tygodni.

Zdjęcie Najszybsze sposoby na zamarznięte szyby w aucie! Musisz je znać! #4

Jeżeli w Twoim aucie panuje duża wilgoć, to warto nasypać ryżu do jakiejś starej skarpetki i umieścić ją gdzieś w przedniej części pojazdu.

A Wy macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na zamarznięte i zaparowane szyby?

Podzielcie się nimi w komentarzu!

Zdjęcie Najszybsze sposoby na zamarznięte szyby w aucie! Musisz je znać! #5

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *