Miś koala aż płakał z bólu. Wzruszające wideo z pożaru w Australii

Trudno o bardziej urocze zwierzę niż australijski miś koala. Niestety, głównie przez niekorzystny klimat, miś jest uznawany za gatunek narażony na wyginięcie. Od 1927 roku jest nawet objęty całkowitą ochroną. Susza to nie jedyny wróg żyjących w Australii zwierząt. Misie koala są w niebezpieczeństwie – wszystko przez pożar szalejący na ich rodzinnym kontynencie. Z pomocą przerażonym zwierzętom przychodzą ludzie.

Wzruszające wideo – miś koala aż płakał z bólu

Ostatni pożar w Australii zbiera tragiczne żniwo. Przez brak opadów i wysokie temperatury, ogień nie daje się ugasić. Szacuje się, że w ciągu ostatniego tygodnia pożar pochłonął około 400 domów. Są ofiary śmiertelne – zginęło sześć osób. Przez żywioł cierpią nie tylko ludzie, ale i zwierzęta. Zdają sobie z tego sprawę nie tylko strażacy, lecz również zwykli mieszkańcy zagrożonych terenów. Ci ostatni wspierają strażaków na swój sposób. Wielu Australijczyków zaangażowało się w ratowanie symbolu ich kraju, jakim jest koala. W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo wzruszających nagrań z misiami w roli głównej.

Aż serce pęka…

Na jednym z nich kobieta ratuje przerażonego misia, wokół którego szaleje ogień. Koala z poważnymi oparzeniami został przewieziony do kliniki weterynaryjnej w Port Macquire. Na innym wideo widać, jak wycieńczony torbacz chętnie przyjmuje wodę z rąk człowieka. Na nagraniach słychać chwytające za serce dźwięki… Brzmią tak, jakby zwierzęta płakały z bólu i przerażenia. Wszystko przez pożar – koale same się nie uratują. Na profilu ,,Pigułki Świata” na Facebook’u czytamy, że ,,fala pożarów lasów, która nawiedziła Australię, od ostatniego piątku spowodowała śmierć około 350 koali w regionie Port Macquire”. Dane są przerażające. W ciągu ostatnich trzech pokoleń liczebność tych pięknych zwierząt spadła aż o 28%. Do tego koala ma tylko jedno młode na dwa lata, co dodatkowo utrudnia zachowanie gatunku.

Misie koala są w niebezpieczeństwie, ale na szczęście ludzie im pomagają. Wielu ludzi organizuje akcje ratunkowe i przewozi misie do klinik. Co ciekawe, w Australii intensywnie pracuje wyjątkowy pies. Wabi się Bear i jako jedyny na świecie potrafi wywęszyć misie. Dzięki niemu udało się już uratować wiele żyć. Miejmy nadzieję, że pożary w końcu uda się ugasić i na Australię spadnie wyczekiwany deszcz.

 

To może Cię zainteresować: Dramat na Morzu Czarnym. 14 000 zwierząt pod wodą…

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *