Masturdating – co to jest? Będziecie zdziwieni, jak bardzo to polubicie!

Wbrew nieco mylnej nazwie, masturdating to nie to samo, co masturbation, choć właściwie w praktyce oba pojęcia można połączyć. W polskich realiach to niestety wciąż temat tabu, ale coraz więcej ludzi odważa się spróbować idei masturdating w miejscach publicznych i… są zachwyceni.

W tajemniczo brzmiącym określeniu nie ma absolutnie nic zdrożnego. Mowa po prostu o zabraniu samego siebie na randkę i miłym spędzeniu czasu we własnym towarzystwie. Sama idea powstała z myślą o singlach, którzy czasem czują się wykluczeni z życia społecznego. Dla wielu krępujące jest samotne wyjście na seans do kina, posiedzieć w pojedynkę przy stoliku w restauracji czy zwiedzić galerię sztuki bez kogoś u boku. Zdaniem amerykańskich badaczek, prawo do randek w pojedynkę dali sobie ci, którzy źle się czują bez partnera, a więc ci, którzy musieli przełamać w sobie opór przed samotnymi eskapadami na miasto. Rebecca Ratner i Rebecca Hamilton zauważają przy tym z uśmiechem, że po przełamaniu pierwszych lodów single zachwycają się nowymi możliwościami.

Zdjęcie Masturdating - co to jest? Będziecie zdziwieni, jak bardzo to polubicie! #1

Zresztą, masturdating nie jest zarezerwowany tylko dla wolnych osób, bowiem psycholodzy potwierdzają, że spędzanie czasu w pojedynkę ma świetny wpływ także na tych, którzy od dawna są w związku. Możliwość pobycia sam na sam z własnymi myślami na spacerze czy odkrycie, że lubimy poszaleć na zumbie bez partnera i wyzwolić pokłady energii daje… jeszcze więcej energii. Poza tym to, co w społecznym odczuciu jest zarezerwowane głównie dla par albo przyjaciół, w pojedynkę też sprawia radość. Dlaczego masz siedzieć w domu w piękną pogodę? Przecież nie trzeba mieć z kim pojeździć na rowerze, samemu też można. Znajomi już widzieli premierę nowego filmu? Kup popcorn i ciesz się całym kubełkiem tylko dla siebie! Masturdating można z powodzeniem wprowadzić do każdej sfery życia (tak, tak, nawet seksualnej). Nie ma lepszego sposobu na poznanie samego siebie niż spędzanie czasu w pojedynkę.

Zdjęcie Masturdating - co to jest? Będziecie zdziwieni, jak bardzo to polubicie! #2

Pierwsze wyjście na piwo bez towarzysza czy towarzyszki, pierwsza samotna impreza albo kolacja w restauracji może być (i zapewne początkowo będzie) stresującym przeżyciem. Ma się wtedy wrażenie, że każdy patrzy na nas z litością, że mamy wypisane na czole, że jesteśmy singlami albo czuje się wyobcowanie i zawstydzenie, ale to szybko mija. Potem jest już tylko świetna zabawa, dobre obserwacje i coraz większy apetyt na eksplorowanie świata. A pamiętajmy, że pozytywne nastawienie i sympatia, z jaką odnosimy się do nas samych, przyciąga jak magnes innych ludzi.

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *