Martyna Wojciechowska adoptowała kolejną córkę!

Z pewnością znacie Martynę Wojciechowską z programu „Kobieta na krańcu świata”. To bardzo ciekawy program, w którym można zobaczyć i usłyszeć historie kobiet, które żyją zupełnie inaczej niż my. Kojarzycie Kabulę? To jedna z adoptowanych córek Martyny. Adoptowała ją już jakiś czas temu. Teraz przyszedł czas na kolejne dziecko.

Znana podróżniczka Martyna Wojciechowska ma biologiczną córkę Marysię oraz adoptowaną, wspomnianą wyżej Kabulę. Dziewczynka pochodząca z Tanzanii poprosiła jakiś czas temu Martynę, aby ta adoptowała jej siostrę. Dziennikarka zgodziła się więc w swoim „dorobku” ma już trójkę dzieci. Jednak teraz Martyna zdecydowała się na kolejną adopcję!

W jednej z rozmów z Viva.pl dziennikarka powiedziała:

„Mogę też już ujawnić, że dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Misji Afrykańskich i dzięki ich wsparciu finansowemu, zaopiekowaliśmy się wspólnie kolejną dziewczynką, która dołączyła do Kabuli i do Tatu”.

Kojarzycie nagrodzony dokument Martyny zatytułowany „Ludzie duchy”?. To właśnie w nim dziennikarka opowiada o ludziach albinosach. Od czasu odcinka dedykowanemu właśnie albinizmowi, ewidentnie widać, że dzieci z Tanzanii są szczególnie bliskie jej sercu.

Faktem jest, że to właśnie w tym kraju wiele osób dotkniętych jest albinizmem. Często tacy ludzie są tam napadani, ponieważ niektórzy myślą, że białe części ciała tych osób mają magiczną moc. Ciała osób dotkniętych albinizmem są często wykorzystywane do produkcji amuletów….

Dlatego też Martyna Wojciechowska od wielu lat pomaga takim osobom i walczy o ich bezpieczeństwo.

Trzeba przyznać, że ta kobieta jest niesamowita! Widać, że ma złote serce!

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *