Koniec z oblewaniem kursantów! Zmiany w egzaminach na prawo jazdy!

Nie macie jeszcze prawo jazdy? To dla Was dobra informacja! Ministerstwo Infrastruktury przygotowało właśnie nowelizację dotyczącą przepisów ubiegania się o ten dokument.

Teraz egzaminy będą odbywać się o konkretnej godzinie, a egzaminator będzie mógł przeprowadzić tylko osiem egzaminów w ciągu dnia.

To oznacza koniec oblewania kursantów w celu wyrobienia dziennej normy egzaminów!

Przepisy mają wejść w życie już 1 lipca 2019 roku. Jednak zmiany dotyczące pracy egzaminatora i konkretnych godzin egzaminów wejdą w życie dopiero od 1 stycznia 2020 roku.

Wszystko ma na celu zaoszczędzenie kursantom stresu, który bardzo często przekłada się na negatywny wynik egzaminu.

Nowelizacja przepisów zakłada, że egzaminy zarówno teoretyczne, jak i praktyczne będą rozpoczynały się o konkretnej godzinie wskazanej przez WORD.

Obecnie godzina jest tylko orientacyjna i tak naprawdę nie wiemy, kiedy rozpocznie się nasz egzamin. Wszystko zależy od tego, jak pójdzie osobom, które są egzaminowane przed nami.

„Zbyt długi czas oczekiwania na egzamin powoduje większy stres u zdających i niejednokrotnie wpływa negatywnie na wynik egzaminu”.

Nowelizacja zakłada, że egzaminator będzie mógł przeprowadzić maksymalnie 8 egzaminów w ciągu jednego dnia (kategoria B). Kolejny wprowadzony limit będzie dotyczył maksymalnie jednego egzaminu na godzinę.

Zdjęcie Koniec z oblewaniem kursantów! Zmiany w egzaminach na prawo jazdy! #1

Te zmiany z pewnością są potrzebne, ponieważ wyeliminują one oblewanie kursantów w celu wyrobienia dziennej normy egzaminów.

„Zmiana jest podyktowana koniecznością likwidacji wymagań ilościowych co do liczby przeprowadzanych egzaminów w ciągu dnia, stawianych egzaminatorom przez ich pracodawców. Egzaminatorzy będą mieli więcej czasu na spokojną i bardziej obiektywną ocenę umiejętności kandydatów na kierowców”.

Pamiętajmy, że Ministerstwo już wcześniej poruszało temat zarabiania WORD-ów na oblewaniu kursantów. Jak wynika z raportu aż 88% dochodów WORD-ów to egzaminy, z czego prawie 70% to egzaminy poprawkowe!

Teraz egzaminatorzy mają być zatrudnieni przez wojewodę, a nie przez WORD więc opłata za egzamin trafi do budżetu państwa. Dzięki temu będzie można uniezależnić egzaminatorów od dochodów wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego i skończyć z oblewaniem młodych kierowców dla zysku.

Ktoś z Was nie ma prawa jeszcze prawa jazdy? Jak oceniacie tę zmianę?

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *