Kokaina na plaży – Ocean wyrzuca paczki z narkotykami.

Służby przechwyciły już prawie 800 kilogramów czystego narkotyku. Kokaina na plaży nie wzięła się znikąd – to ocean co chwilę wyrzuca na francuskie plaże niewielkie paczki z narkotykiem.

Kokaina na plaży

Kokaina na plaży

Na razie nie wiadomo, ile narkotyków trafiło w ręce przestępców czy zwykłych spacerowiczów. Jaki pisaliśmy wcześniej, znalezione narkotyki były bardzo „czyste”. Służby podkreślają, że może to świadczyć o tym, że kokaina na plaży pochodzi prosto z Ameryki Południowej.

Woda zaczęła wyrzucać paczki mniej więcej od połowy października. W ciągu niecałego miesiąca służby znalazły dokładnie 763 kilogramy czystej kokainy. Sprawa jest dość skomplikowana, ponieważ narkotyk nie pojawia się na plaży w konkretnym miejscu, a na wszystkich plażach od ujścia Loary aż po departament Landy. Dla niezorientowanych – to pas o szerokości prawie 400 kilometrów, dlatego niemożliwe jest upilnowanie całej plaży i kontrolowanie tego, co woda wyrzuca na brzeg.

Kokaina warta jest około 3 000 000 euro i wciąż nie wiadomo dlaczego woda cały czas wyrzuca paczki na brzeg. Jedną z wersji jest to, że łódź przemytników zatonęła lub została uszkodzona podczas sztormu. Drugą wersją jest celowe działanie przestępców, którzy z obawy przed kontrolą łodzi zatopili ładunek.

 

To może Cię zainteresować: Nawiedzone miejsca w Polsce – TOP 5 – warto zobaczyć

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *