Już możesz mieć dowód rejestracyjny w smartfonie! Aktualizacja aplikacji mObywatel

Już jest! Najnowsza aktualizacja aplikacji mObywatel. Od teraz możecie już korzystać z funkcji mPojazd. Dzięki temu możesz mieć dowód rejestracyjny oraz OC pojazdu bezpośrednio w aplikacji na swoim telefonie.

Ministerstwo Cyfryzacji już wcześniej zapowiadało, że pojawi się funkcja mPojazd w aplikacji mObywatel. Funkcja mPojazd to nic innego jak polisa OC oraz dowód rejestracyjny w formie elektronicznej. Dzięki tej funkcji możesz w każdej chwili wyświetlić dokument na ekranie swojego smartfona czy innego mobilnego urządzenia.

Pamiętajmy, że od października nie ma obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu. Jednak warto go mieć właśnie w formie elektronicznej na wypadek konieczności spisania danych po stłuczce itp. Aplikacja pozwala na szybkie podzielenie się danymi z innym użytkownikiem aplikacji mObywatel za pomocą kodu QR. To bardzo ciekawe i przyszłościowe rozwiązanie.

Zdjęcie Już możesz mieć dowód rejestracyjny w smartfonie! Aktualizacja aplikacji mObywatel #1
screen sklep play

Czym dokładnie jest funkcja mPojazd?

To tak naprawdę odzwierciedlenie danych, które znajdują się w naszym dowodzie rejestracyjnym, polisie OC i karcie pojazdu.

Na stronie Ministerstwa Cyfryzacji możemy przeczytać:

„Z usługi mogą korzystać osoby, które są właścicielami lub współwłaścicielami pojazdów. A więc ci, którzy są zarejestrowani w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) jako posiadacze samochodów, motorów, skuterów itd. Oznacza to, że w aplikacji nie zobaczysz samochodów wypożyczonych, firmowych czy leasingowanych”.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Będziecie korzystać?

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *