InPost ostrzega! Oszuści w natarciu! Uważaj na sms!

 

Jeżeli korzystacie z przesyłek paczkomatowych InPost to lepiej uważajcie! InPost ostrzega o metodzie oszustów, którzy podszywają się pod firmę i wysyłają smsy.

InPost ostrzega!

Oszuści tym razem zaczęli rozsyłać smsy, w których możemy przeczytać informacje na temat możliwości śledzenia naszej paczki. A wszystko za sprawą „specjalnej” mobilnej aplikacji. Oczywiście aplikację należy zainstalować klikając w link, który zostaje nam przesłany w smsie.

Nie klikajcie w link! Kliknięcie spowoduje przekierowanie nas na zainfekowaną stronę inpost24(kropka)tk. Wtedy automatycznie zainstaluje nam się w telefonie złośliwy program, który pozwoli oszustom wykraść wszystkie nasze dane, co znacznie ułatwi im późniejsze oczyszczenia naszego konta.

InPost cały czas podkreśla i zaznacza, że nigdy nie wysyła wiadomości z linkami do swoich klientów, które przekierowywałyby ich do innej strony niż oryginalna inpost.pl

InPost ostrzega

Poniżej komunikat od firmy InPost:

„W ostatnim czasie dochodzi do przypadków podszywania się w SMS-ach pod markę InPost. Przestępcy rozsyłają wiadomości z informacją o śledzeniu paczki za pomocą aplikacji mobilnej wraz z linkiem do jej pobrania”.

Co zrobić, jeżeli już kliknąłeś/aś w link od oszustów?

InPost informuje: „Zalecamy wzmożoną uwagę i ostrożność w podawaniu swoich danych lub klikaniu w podejrzane komunikaty czy wiadomości. Ci z Państwa, którzy otworzyli zainfekowany link, powinni przywrócić telefon do ustawień fabrycznych”.

Lepiej miejmy się na baczności i poinformujmy o tym naszych najbliższych!

Podobne Posty

1 Komentarz

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *