Ile osób w ciągu roku ginie robiąc sobie selfie? Przerażające dane!

Z pewnością nie raz czytaliście o „bezsensownej” śmierci bardzo młodej osoby, która zginęła próbując zrobić najlepsze selfie. W internecie pełno jest przerażających zdjęć – selfie, na których widać młode osoby nad przepaścią czy na szczytach drapaczy chmur.

Zdjęcie Ile osób w ciągu roku ginie robiąc sobie selfie? Przerażające dane! #1

Większość tych ludzi robi to dla popularności. Takie zdjęcia świetnie się „rozchodzą” po internecie i są chętnie lajkowane np. na Instagramie czy Facebooku. Niestety, ale niektórzy są w stanie zrobić naprawdę wiele, aby uzyskać tego typu popularność.

Jednak mimo że z pewnością widzieliście setki tego typu zdjęć w internecie, to czy kiedykolwiek zastanawialiście się, ile osób ginie próbując zrobić sobie „niesamowite” zdjęcie?

Pamiętajmy, że będąc nad przepaścią czy na krawędzi wysokiego budynku – wystarczy sekunda nieuwagi czy podmuch wiatru i zamiast pięknego selfie mamy ogromną tragedię.

Doktor Agama Bansala wraz z naukowcami z India Institute of Medical Studies postanowili zebrać i przeanalizować publikacje, które dotyczyły wypadków wynikających właśnie z próby zrobienia sobie selfie. Przeanalizowano okres 2011-2017. Wyniki są przerażające.

Zdjęcie Ile osób w ciągu roku ginie robiąc sobie selfie? Przerażające dane! #2

Na przestrzeni tych kilku lat średnio każdego roku ginie aż 259 osób na całym świecie!

Trzeba jednak przyznać, że nie chodzi tutaj tylko o zdjęcia robione na wysokości, o których pisaliśmy wyżej. Bardzo dużo osób zostało rozszarpanych przez dzikie zwierzęta.

Jeżeli chodzi o kraj, w którym notuje się najwięcej zgonów podczas prób robienia selfie, to na pierwszym miejscu są Indie, dalej Rosja i Stany Zjednoczone. Tuż za podium plasuje się Pakistan.

Zdjęcie Ile osób w ciągu roku ginie robiąc sobie selfie? Przerażające dane! #3

Pamiętajcie! Każdego roku podczas próby zrobienia niebezpiecznego selfie ginie bardzo dużo młodych ludzi. Większość to osoby poniżej 23 roku życia.

Czy warto się narażać?

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *