Elektryczne hulajnogi we Wrocławiu to zagrożenie dla taksówek… PROTEST

Elektryczne hulajnogi we Wrocławiu? Tak! I to już niedługo…

Pewien startup – Lime z Kalifornii, stworzył aplikację, dzięki której już niedługo wrocławianie będą mogli cieszyć się z jazdy elektrycznymi hulajnogami. Polska dołączy do 5 innych krajów europejskich, w których już można wynająć elektryczną hulajnogę.

Póki co, we wszystkich krajach, w których wprowadzone zostały elektryczne hulajnogi – cieszą się wielką popularnością. Hiszpania, Niemcy, Francja, Szwajcaria i Czesi, w tych państwach można wynająć elektryczną hulajnogę. Jeżeli w Polsce, we Wrocławiu inwestycja odniesie sukces, to prawdopodobnie amerykańska firma rozszerzy swoją działalność na inne polskie miasta.

Aby wynająć taką hulajnogę, wystarczy skorzystać ze specjalnej aplikacji – zupełnie tak samo jak w przypadku rowerów miejskich czy carsharingu.

Już w tym tygodniu pierwsze hulajnogi pojawią się we Wrocławiu. Dyrektor generalny Lime w Polsce powiedział, że w zależności od zainteresowania i współpracy, będą stopniowo rozszerzać flotę.

Zdjęcie Elektryczne hulajnogi we Wrocławiu to zagrożenie dla taksówek... PROTEST #1

Aby prowadzić elektryczną hulajnogę, nie potrzeba mieć żadnych uprawnień. Opłata startowa wynosi 2 zł. Później płacimy za każdą minutę 50 groszy. Po zakończonej jeździe, hulajnogę należy odstawić w miejsce wskazane przez aplikację. Będą to „stacje” – podobnie jak w przypadku wynajmu rowerów miejskich.

Jednak trzeba pamiętać, że wprowadzenie na wrocławski rynek nowego środka transportu, jakim są elektryczne hulajnogi, może być ciosem dla taksówkarzy. Z całą pewnością, takie hulajnogi będą ciekawą alternatywą dla tramwajów, autobusów czy taksówek. W najbliższy czwartek, czyli 25 października, taksówkarze wyjdą na ulicę w ramach protestu. Będą domagać się uczciwej konkurencji.

Zdjęcie Elektryczne hulajnogi we Wrocławiu to zagrożenie dla taksówek... PROTEST #2

Inwestycja w elektryczne hulajnogi ma pomóc w codziennym poruszaniu się po mieście. Wrocław należy do czołówki światowej, jeżeli chodzi o korki na drogach.

Na hulajnogi nie potrzeba prawa jazdy i są one dostępne dla każdego. Taka sytuacja wiąże się ze zwiększonym ruchem przez osoby, które nie znają dokładnie przepisów ruchu drogowego. Taka rozpędzona hulajnoga może stanowić niebezpieczeństwo.

A Wy co myślicie o wprowadzeniu na wrocławskie ulice elektrycznych hulajnóg?

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *