Dziwne stworzenie unoszące się na wodzie! Ono żyje!

Wzrok lubi płatać nam figle. Bardzo często wydaje nam się, że widzimy coś zupełnie innego niż to, z czym mamy do czynienia w rzeczywistości. Tak jest w przypadku nagrania z oryginalnym czworonogiem. Dziwne stworzenie to pies przypominający mopa, który wywołuje furorę wśród internautów. W wodzie robi wyjątkowe wrażenie. Znasz już rasę komondor? To jedne z najbardziej charakterystycznych psów świata.

 

Dziwne stworzenie

Komondor to olbrzym należący do grupy psów pasterskich i zaganiających. Ze względu na swoje gabaryty niekoniecznie nadaje się do małych mieszkań. Potrafi ważyć ponad pięćdziesiąt kilogramów! To też nie jest pies dla każdego. Jego rola psa zaganiającego wykształciła w nim silny, dominujący charakter. Bez odpowiedniej pracy nad komondorem, ten potrafi wejść właścicielowi na głowę. Dobrze o tym wiedziała Gintarė Bertauskienė. Kobieta od dziecka marzyła o posiadaniu psa tej konkretnej rasy. Litwinka wspomina, jak to w dzieciństwie dostała pocztówkę przedstawiającą psa-mopa. W końcu spełniła swoje marzenie i pod jej dach trafił Hanga. Dla Gintaré wymarzony pupil był dosłownie cennym nabytkiem… Szczenię z hodowli z rodowodem kosztuje od 2500 do 5000 złotych. Komondor, czyli owczarek węgierski, wzbudza sensację wszędzie, gdzie się pojawi. To dlatego tak ważne jest, by właściciel poświęcił mu dużo uwagi i pracy. Wrodzona skłonność do dominacji czasem przeradza się w agresję.

 

Pies-mop

Każdy, kto chce stać się właścicielem psa-mopa, musi pamiętać o odpowiednim szkoleniu dla psiaka. Kolejną trudnością są charakterystyczne dredy zwierzęcia. Trzeba włożyć dużo wysiłku w ich pielęgnację. Nietypowa sierść owczarka ma na celu chronienie go przed niekorzystną pogodą. W końcu komondor jest psem stróżującym. Bardzo widać to po tym, jak odnosi się do członków swojej rodziny. Raczej niewiele osób odważy się zbliżyć do posiadłości pilnowanej przez tego olbrzyma… Nie zmienia to jednak faktu, że wszyscy z ciekawością zerkają na psa z dredami.

Jak sami zaraz zobaczycie, pies przypominający mopa to nie lada atrakcja. W wodzie robi wyjątkowe wrażenie. Wywołuje też konsternację… Można się zdziwić, prawda?

 

To może Cię zainteresować: Dziki wciągnęły kokainę o wartości 80 000 złotych!

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *