Dlaczego nie powinniśmy bać się latać samolotem? Poznaj 10 powodów

Strach przed lataniem dotyczy bardzo dużej grupy ludzi. Nic w tym dziwnego. Ludzie nie potrafią latać, dlatego odrywanie się od ziemi i spędzanie długiego czasu w powietrzu, na dużej wysokości sprawia dyskomfort. Okazuje się jednak, że latanie jest jednym z najbezpieczniejszych środków transportu.

Dlaczego nie warto bać się latać?

#1.

Każdego dnia odbywa się ponad 100 tysięcy lotów. Samoloty na całym świecie latają bez przerwy. Jednak jak często słyszysz, że miała miejsce jakaś katastrofa lotnicza? A jak często słyszysz o śmiertelnym wypadku samochodowym? Wystarczy porównać częstotliwość.

#2.

Statystyki wskazują na to, że bardziej prawdopodobne jest zginięcie w wypadku samochodowym w drodze na lotnisko, niż podczas podróży samolotem.

#3.

Podobno bardziej prawdopodobne jest zginięcie w samolocie z powodu zawału serca, niż w powodu tego, że samolot uderzy w ziemię.

#4.

Przed każdym wylotem samolot jest dokładnie sprawdzany. Nad bezpieczeństwem każdego lotu czuwają setki osób, których na pierwszy rzut oka nie widać.

Zdjęcie Dlaczego nie powinniśmy bać się latać samolotem? Poznaj 10 powodów #1

#5.

Turbulencje i przeciążenia sprawiające nam taki dyskomfort w rzeczywistości są zupełnie normalnie i nie stwarzają absolutnie żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa pasażerów. Więcej dowiesz się z filmu na dole.

#6.

Hipopotamy rocznie zabijają więcej osób niż ginie w katastrofie samolotu.

#7.

Najwięcej wypadków zdarza się podczas startu i lądowań. Większość z nich nie jest śmiertelna.

#8.

Od 1993 do 2000 roku w USA było 568 wypadków samolotowych z udziałem 53 487 osób. Spośród nich 51 207 osób pozostało przy życiu.

Zdjęcie Dlaczego nie powinniśmy bać się latać samolotem? Poznaj 10 powodów #2

#9.

Nawet jeśli jakimś cudem dojdzie to wypadku lotniczego z twoim udziałem, to prawdopodobnie przeżyjesz.

#10.

Jeśli podczas lotu oderwie się jakiś fragment poszycia samolotu (co zdarza się bardzo rzadko), to prawdopodobnie nic ci się nie stanie, jeśli będziesz mieć zapięte pasy.

W tych filmikach pilot samolotu wyjaśnia, dlaczego nie warto bać się latania. Jeśli należysz do osób, które boją się latać, po obejrzeniu tego filmu z pewnością twój niepokój się zmniejszy.

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *