Cofnięty licznik o ponad 300 000 km. Policja zatrzymała auto do kontroli.

Na krajowej „ósemce” policjanci postanowili zatrzymać samochód marki volkswagen, ponieważ jego kierowca naruszył dopuszczalność używania świateł przeciwmgielnych. Podczas kontroli funkcjonariusze odkryli, że w pojeździe jest cofnięty licznik.

Cofnięty licznik – rekordzista

Przypomnijmy, że już od 1 stycznia policjanci mają prawo sprawdzać przebieg samochodu podczas rutynowej kontroli. Do zatrzymania osobowego volkswagena doszło w nocy z 5 na 6 stycznia na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Szypliszki. 52-letni kierowca nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego stan licznika jest niższy niż ten, który znajduje się w bazie CEPiK.

Policjanci, weryfikując przebieg samochodu w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców zauważyli, że jest on zaniżony o ponad 300 000 kilometrów! Wcześniejszy wpis ze stacji diagnostycznej wskazywał 548 915 km, a podczas kontroli na liczniku było 230 037 km.

Teraz funkcjonariusze próbują ustalić, jak doszło do zmiany przebiegu i kto jest za to odpowiedzialny.

Przypomnijmy, że:

§ 1. Kto zmienia wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto zleca innej osobie wykonanie czynu, o którym mowa w § 1.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu określonego w § 1 lub 2, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

To może Cię zainteresować: Tinder – oto najbardziej pożądany mężczyzna!

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *