Co zrobić, aby płacić za wodę mniej? 7 genialnych trików

Rachunki za wodę przychodzą coraz wyższe? Poznaj kilka prostych sposobów na oszczędzanie wody. Nie tylko zyskasz więcej pieniędzy, ale i zadbasz o środowisko.

#Kiedy możesz bierz prysznic

Zdjęcie Co zrobić, aby płacić za wodę mniej? 7 genialnych trików #1
fot. shutterstock

Wzięcie szybkiego prysznica zużywa dużo mniej wody niż z kąpiel. Aby napełnić wannę wodą potrzeba aż 3 razy więcej wody. Warto więc za każdym razem, kiedy masz taką możliwość wybierać prysznic. Oszczędzić również czas.

#Zakręcaj wodę myjąc zęby

Do płukania szczoteczki i wypłukania ust po myciu zębów potrzeba nam ok. 1 litra wody. Jeśli jednak podczas mycia zębów woda cały czas leci zużywasz aż 25 litrów na marne.

#Kran na czujnik

Czujnik to doskonała metoda oszczędzania wody. Woda zaczyna płynąć dopiero wtedy, kiedy zbliżysz dłonie do kranu i przestaje, kiedy w pobliżu kranu nic się nie znajduje.

#Naprawiaj krany

Zdjęcie Co zrobić, aby płacić za wodę mniej? 7 genialnych trików #2
fot. shutterstock

Myślisz, że nie tracisz dużo wody, kiedy z kranu kapią kropelki? To błąd. Ciągłe kapanie z kranu jest w stanie nabić nam niezły rachunek w ciągu całego miesiąca. Warto więc zadbać o szczelność kranu.

#Nie spłukuj śmieci w toalecie

Staraj się wyrzucać waciki, czy chusteczki do śmietnika. Wrzucanie ich do toalety wymusza niepotrzebne spuszczanie wody w wc.

#Zainwestuj w zmywarkę

Zmywarka to naprawdę przydatne urządzenie. Oszczędzisz dzięki niej wodę pod warunkiem, że masz 3-4 osobową rodzinę. Mieszkając samemu i używając zmywarki do mycia zaledwie kilku szklanek i talerzy efekt może być odwrotny.

Zdjęcie Co zrobić, aby płacić za wodę mniej? 7 genialnych trików #3
fot. shutterstock

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *