Co bardziej odzwierciedla nasz prawdziwy wygląd? Zdjęcie czy odbicie w lustrze?

Czy macie wrażenie, że to jak wyglądacie na zdjęciach czasami znacznie różni się od tego, jak wygląda Wasze odbicie w lustrze. Jeśli tak, to nic w tym dziwnego. Jak więc wyglądamy w rzeczywistości? Jak widzą nas inni ludzie, którzy nas patrzą?

Zdjęcie Co bardziej odzwierciedla nasz prawdziwy wygląd? Zdjęcie czy odbicie w lustrze? #1

#Patrząc w lustro zazwyczaj mamy naturalny wyraz twarzy. Jesteśmy zrelaksowani i nie robimy min. Nie jesteśmy w stresie, nigdzie się nie spieszymy ani nad niczym nie zastanawiamy. Dlatego też nasze odbicie jest atrakcyjne.

#Nasz twarz nie jest również symetryczna. Patrząc codziennie w lustro przestajemy to zauważać. Jednak fotografie pokazują tę niesymetryczność, dlatego czasem wyglądamy dla siebie samych dziwnie.

#Patrząc na nasze odbicie zazwyczaj skupiamy się również na pojedynczych detalach, takich jak oczy, usta, nos, brwi. Rzadko kiedy jesteśmy w stanie zauważyć całość.

#Lustro pokazuje również jedynie nasze odbicie lustrzane, a zdjęcia to jak widzą nas inni ludzie.

Z tego wynika, że to właśnie zdjęcia dużo bardziej odzwierciedlają to, jak wyglądamy dla innych. Oczywiście tylko takie zdjęcia, które nie są zrobione w złym i przypadkowym dla nas momencie.

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *