Chcesz mieć więcej energii w ciągu dnia? NIE JEDZ tych produktów na śniadanie

To, jak będzie wyglądał nasz dzień w dużej mierze zależy od tego, jak go zaczniemy. Śniadanie bierze duży udział w samopoczuciu, jakie będzie nam towarzyszyć aż do wieczora. Powinno być ono więc jak najlepiej skomponowane.

Rano nasz organizm potrzebuje energii, białka i zdrowych tłuszczy. Białko daje nam poczucie sytości na długo, ponieważ długo się trawi i powoli odżywia organizm. Niestety, większość z nas na śniadanie przeważnie je produkty, które zamiast białka zawierają dużą dawkę cukru. Przez to już niedługo po takim śniadaniu czujemy się zmęczeni i senni. Jakich produktów należy unikać?

#Płatki z dodatkiem cukru

Zdjęcie Chcesz mieć więcej energii w ciągu dnia? NIE JEDZ tych produktów na śniadanie #1
fot. shutterstock

Płatki, które są dodatkowo dosładzane i mocno przetworzone tracą wiele swoich wartości odżywczych, a zamiast tego napakowane są pustymi kaloriami, które gwałtownie podnoszą poziom cukru we krwi. Poziom cukru następnie bardzo szybko spada, przez co czujemy się senni i zmęczeni.

#Bułki słodkie i pączki

Choć wielu z nas rano ma dużą ochotę na coś słodkiego, lepiej tego unikać. Cukier i tłuszcz zawarty w bułkach słodkich pozbawi nas energii od samego rana. Spowoduje to zwiększony apetyt, a w rezultacie konieczność zjedzenia większej ilości kalorii w ciągu dnia.

#Jogurty owocowe, szczególnie light

Zdjęcie Chcesz mieć więcej energii w ciągu dnia? NIE JEDZ tych produktów na śniadanie #2
fot. shutterstock

Choć nie czujemy tego jedząc owocowy jogurt, w rzeczywistości zawiera on bardzo dużo cukru. Jogurty beztłuszczowe zawierają go jeszcze więcej ze względu na to, że jest on konieczny, aby jogurt bez tłuszczu zachował smak.

#Tłuste sery

Produkty, które zawierają dużo tłuszczów nasyconych powodują senność i zmęczenie. Dzieje się tak dlatego, że organizm musi teraz skupić się na ich trawieniu, dlatego chce, abyś oszczędzała energię. Zazwyczaj ser spożywamy z pieczywem, lepiej jest więc do bułki, czy chleba zjeść warzywa lub jajka.

#Naleśniki

Zdjęcie Chcesz mieć więcej energii w ciągu dnia? NIE JEDZ tych produktów na śniadanie #3
fot. shutterstock

Naleśniki często jemy ze słodkimi dodatkami, a jak już wiemy, powinniśmy unikać dużych ilości cukry jedząc śniadanie. Po zjedzeniu naleśników poczujemy głód o wiele szybciej, niż po wartościowym śniadaniu.

Zdjęcie Chcesz mieć więcej energii w ciągu dnia? NIE JEDZ tych produktów na śniadanie #4
fot. shutterstock

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *