Black Friday – czy to się opłaca? Jak kupować z głową?

Już niedługo, bo 23 listopada w większości sklepów pojawią się wielkie banery reklamowe. Black Friday to czas wielkich wyprzedaży, a także świątecznych promocji. Wiele osób właśnie podczas Czarnego Piątku decyduje się na zakup prezentów pod choinkę. Jednak zanim zdecydujesz się na udział w zakupowym szaleństwie, warto sprawdzić jak nie dać się nabrać na różne sztuczki.

Zacznijmy od tego, czym jest Czarny Piątek. To dzień, na który czeka wiele osób na całym świecie. Ten dzień jest najbardziej popularny w USA, Kanadzie oraz Wielkiej Brytanii. Powoli dociera jednak do większości krajów w Europie. W Polsce od kilku lat popularność Czarnego Piątku regularnie wzrasta.

Black Friday ma miejsce zawsze w ostatni piątek listopada, zaraz po Święcie Dziękczynienia w USA. To właśnie wtedy mamy szansę trafić na interesujące nas produkty w okazyjnych cenach. To ulubiony czas dla zakupoholików. Jeżeli jednak nie lubisz stać w kolejkach lub przeciskać się przez tłumy to pamiętaj, że promocje zaczynają się w piątek w sklepach stacjonarnych, a przez cały weekend będą trwały wyprzedaże online. Zakup produktów online będzie możliwy także w poniedziałek, bo to właśnie pierwszy poniedziałek po piątkowym szaleństwie jest nazywany Cyber Monday. W ten dzień będzie można złapać najlepsze okazje online.

Warto jednak pamiętać, że nie wszędzie możemy kupić towary w okazyjnych cenach.

W 2016 roku według statystyk tylko 16% cen spadło, 72% nie zmieniło się, a aż 12% cen wzrosło! I to właśnie w Black Friday.

Zdjęcie Black Friday – czy to się opłaca? Jak kupować z głową? #1

Dlatego udając się na zakupy w Black Friday, warto do tego podejść z głową.

GRATISY – często możemy natknąć się na promocję, że jeżeli przekroczymy np. 200 zł, to otrzymamy rabat na kolejne zakupy lub coś podobnego. Wtedy trzymając w ręku wymarzony sweterek za 129 zł, zaczynamy szukać czegoś jeszcze, aby przekroczyć wymagany próg 200 zł. Warto zastanowić się, czy aby na pewno ta druga rzecz jest nam potrzebna? Czy tylko kupujemy ją na siłę, aby otrzymać jakąś kolejną zniżkę?

W ZESTAWIE TANIEJ – kupując produkty w zestawie, warto sprawdzić ile wychodzi za jeden produkt. Często jest tak, że sugerujemy się sloganami „Kup więcej, zapłać mniej”. Zawsze trzeba policzyć sobie jaką oszczędność proponuje nam sprzedawca. Kupując np. 4 dezodoranty i oszczędzając na tym, powiedzmy 16 zł to już ciekawa propozycja. Ale oszczędność rzędu 2 zł przy zakupie 4 sztuk to wcale nie jest już taka rewelacyjna promocja.

Zdjęcie Black Friday – czy to się opłaca? Jak kupować z głową? #2

W sieci już pojawiły się informacje, które sklepy włączą się w tym roku do akcji Black Friday: Media Markt, Saturn, Media Expert, RTV Euro AGD, Avans, Electro.pl, Decathlon, New Balance, Deichmann, Zalando, Ochnik, Bonprix, Sephora, OleOle!, Hekko home&you, Mall.pl, Van Graaf, Gatta, Komputronik, Chocolissimo, eMAG, Promo, ECCO.

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *